В центрі уваги

«Підприємець – це стан душі»: у Луцьку відбулася зустріч з Андрієм Разумовським

«Підприємець – це стан душі»: у Луцьку відбулася зустріч з Андрієм Разумовським

У Луцьку в Молодіжному центрі Волині в рамках проекту «Місія Лідер» відбулася зустріч з директором Будівельної компанії «Інвестор» та депутатом Луцькради Андрієм Разумовським.

На заході, який організували 17 березня для учнів 11 класів та першокурсників, Андрій Разумовський поділився досвідом та шляхом у світ бізнесу. Учасники ставили багато різноманітних запитань. Найбільше їх цікавило, де директор будівельної компанії бере мотивацію, що його надихало на перші кроки в бізнесі, які були перепони, як він з ними боровся, як формував команду тощо.

t1.ua підібрав найцікавіші питання від студентів та найвлучніші відповіді від Андрія Разумовського.

Як ви сформували свою команду? Чи бувало, що працівники не були достатньо змотивовані та покинули вашу команду?

- Починав я з продажу цементу, де команда була мінімальна: я, завідуючий складом, бухгалтер і водій. Але з часом нас ставало все більше. І є люди, які досі працюють зі мною, вже 18 років.

Звичайно, бувало, що люди звільнялися. У кожної людини є своя межа у комфорті та потребах. І коли людина досягає зручного для себе рівня, вона перестає діяти. Зараз я це розумію, але в 20 років не міг збагнути, чого не всі працівники рвуться працювати в дві зміни, робити більше та «бігти» далі.

- Думаю, що на початках були невдачі. Як переступити через себе та не здатися?

- Мені здавалося, що в мене не було вибору здатися. Завжди йшов тільки вперед. А невдачі… вони насправді постійно є, а вміння не здатися і є тим, що рухає тебе далі.

- Чи можете дати поради, як визначитися з професією?

- Якби я зараз починав все спочатку, то мабуть спробував би працювати у якійсь великій сучасній компанії. Наприклад, пішов би на «Нову пошту» менеджером, аби побачити, як організована робота. Пробував би себе в різних напрямках, щоб зрозуміти, що найкраще вдається і до чого є хист.

- Як побороти залежність від думки інших людей?

- Просто не думати про це. Наведу приклад. Коли ми починали будувати, мені здалося класною ідеєю будувати за містом таунхауси. Щоб було три кімнати, паркомісце, своя ділянка. Я орієнтувався на себе - що потрібно було мені і моїй сім'ї для комфортного життя. Досвідченіші колеги-будівельники крутили біля скроні, казали, що це невдала ідея і що я сам буду жити в своїх таунхаусах. Але пройшло 9 років і тепер вони теж будують таунхауси. А якби я їх послухав, подумав би, що вони праві, то не мав би того, що маю зараз.

- Чи були у вас за час роботи кумедні ситуації?

- Помилки та смішні сторії відбуваються щодня. Помилятися – не проблема, проблема – не рухатися.

- Чи ставили на початку своєї роботи цілі? Чи це було просто з цікавості?

- Цілі я собі ставлю постійно. На Новий рік я завжди пишу план, що хочу зробити. Це стосується як життєвих питань, так і бізнесових. Якщо ти плануєш, знатичить ти будеш шукати шлях, аби це реалізувати.

- Коли ви обирали цей напрямок роботи, то виходили з бажання мати хорошу зарплату чи з бажання самореалізації?

- Треба думати про щось більше, а не тільки про дохід, тоді легше буде досягнути цілі. Якби я керувався тільки бажанням прибутку, я б думав: маю земельну ділянку, мені треба на ній збудувати якомога більше квартир і щоб добре заробити - будувати дешево, як-небудь, а продавати якнайдорожче. Результат був би не дуже. І доходи довго отримувати теж наврядчи вийшло б. Але в мене є інша ціль – створити якісний продукт, найкращий. Найкомфортніші квартири з гарними краєвидами з вікон, хорошим благоустроєм території, гарним майданчиком. І коли орієнтуватись на таку ціль, дохід прийде автоматично.

- Чи потрібна вища освіта, аби стати успішним?

- Якщо ви лікар, так; якщо адвокат, так, а якщо ви підприємець, то, напевно, ні. Підприємці – це люди, які люблять рух. Вони завжди кудись біжать, в них є нові ідеї, думки. Підприємець – це стан душі. Але вчитися потрібно постійно. Є купа доступної інформації. Наведу приклад: десь рік тому, коли проходив курси по управлінню будівельними проектами, я там дізнався, як рахується вартість об'єкта нерухомості. Потрібно порахувати, скільки він приносить за певний період, наприклад, за 6 років. Я про це дізнався зовсім нещодавно, а є люди, які будують офісні центри й взагалі не розуміють співвідношення цінності та ціни цього об'єкту.

- Були випадки, коли конкуренти перегнали чи догнали вас?

- Конкуренція – це мотивація до руху. Коли йде боротьба ідей та команд – це дуже цікаво й класно.

Зустріч з Андрієм Разумовським

Друзі! Підписуйтесь на наш канал в Telegram та сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Андрій Разумовський, луцьк, Волинь
В тему

Останні матеріали