В центрі уваги

На які авто можна встановлювати ГБО

На які авто можна встановлювати ГБО

Яке пальне вигідніше – газ чи бензин? Чим насправді дешевше заправляти машину, чи варто обладнати автомобіль на газ, які плюси та мінуси встановлення ГБО, які найбільш популярні покоління газобалонних установок, чи є ГБО безпечним в експлуатації – на ці важливі питання дають ґрунтовні відповіді спеціалісти  ПП «АВТОГАЗЦЕНТР», яке більше 14 років впевнено лідирує в сфері встановлення та обслуговування ГБО в Луцьку та Волинській області.

Який саме газ використовують в ГБО?

Газ, що використовують в авто в якості альтернативи – це пропан-бутан в зрідженому стані, що характеризується найбільшою популярністю відносно кількості заправок та явними перевагами перед метановими установками. ГБО, що працюють на пропан-бутані, мають компактні розміри та якнайкраще підходять для використання в авто як вітчизняних, так і європейських марок. 

Топ-5 переваг ГБО

Серед основних плюсів встановлення газобалонного обладнання на авто:

 1. Економічність

Завдяки зниженню витрат на експлуатацію авто досягається значна економія коштів на заправку машини. Газ, як пальне, коштує вдвічі дешевше за бензин. Крім того, терміни міжсервісного обслуговування значно збільшуються.

 1. Екологічність

Газ апріорі є екологічно чистим пальним, а при його застосуванні шкідливі викиди в атмосферу істотно знижуються.

 1. Ресурс двигуна збільшується

При використанні ГБО на авто істотно збільшується ресурс двигуна. Це відбувається внаслідок  зниження навантаження на деталі циліндро-поршневої групи.

 1. Пробіг збільшується

Завдяки тому, що  після встановлення ГБО в авто використовується  два види палива, в 2 рази збільшується запас ходу автомобіля.

 1. Шум знижується

Мінімум в два рази  - на 3-8дБ- знижується рівень шуму роботи автомобільного двигуна.

Розвінчуємо найпоширеніші міфи про ГБО

 • ГБО небезпечне

ГБО небезпечне – це один із уявних недоліків обладнання. Насправді рівень пожежонебезпеки в газобалонному обладнанні значно менший, ніж в бензиновій паливній системі.

Матеріал, із якого виготовляють газовий балон – це високоякісна сталь, товщина якої 3-4 мм, що звісно більш безпечно, на відміну від  пластикового бензобаку.  

Тих водіїв, що ще думають, чи переходити їм на газ, лякають якісь незрозумілі відео, де балони з газом горять та вибухають. Натомість спеціалісти рекомендують встановлювати ГБО лише у перевірених компаній, де використовують лише якісне газове обладнання, а правильний монтаж ГБО забезпечить високий рівень безпеки, відтак ваше авто ні в якому разі не постраждає.

Важливий нюанс: за рівнем міцності газобалонне обладнання значно надійніше за   бензобак, крім того, ГБО оснащено сучасними мультиклапанами зі всіма потрібними запобіжними пристроями.

 • В авто постійно чути запах газу

Якщо ГБО в авто правильно змонтоване спеціалістами, а потім налагоджене, то ніякого запаху газу в салоні чути не буде.

Природній витік газу в атмосферу в невеликих порціях  може статися лише у випадку, якщо заправний пристрій від’єднано. Якщо чути запах газу під час експлуатації, варто одразу перекрити вентиль на балоні, та рушати до найближчого  СТО, де проведуть  діагностику і усунуть витік газу в ГБО.

 • Від газобалонного обладнання прогорають клапана

Так, клапана можуть прогорати, але не після встановлення  ГБО, а через несвоєчасне або некваліфіковане техобслуговування. При цьому не грає ролі вид  палива.

Важливий момент: правильний вибір ГБО та подальше налаштування спеціалістами є запорукою нормального функціонування обладнання. А періодична перевірка клапанів із регулювання при необхідності максимально убезпечить двигун авто.

 • ГБО не можна ставити на певні мотори

Принцип роботи сучасного ГБО – як  звичайний інжектор -  цілком дозволяє встановити обладнання  як на звичайний атмосферник, так і на турбований двигун з прямим впорскуванням палива. Газобалонне обладнання забезпечить необхідний тиск упорскування в усіх потужних режимах роботи двигуна.

 • Уявна економія через високі витрати газу

Незважаючи на те, що витрати газового палива дійсно вищі у порівняні з бензином, проте через різницю цін (газ вдвічі дешевший за бензин) вийде істотна економія витрат – більше, ніж на 50%.

 • Для ГБО потрібні спеціальні свічки

Справді, є свічки запалювання, які випускаються з маркуванням LPG (для газу), спеціально для автогазових систем. Проте, двигуни з ГБО можуть працювати і зі звичайними, нормально функціонуючими, свічками.

 • ГБО вимагає дорогого сервісу

Правильний монтаж якісного газобалонного обладнання  та кваліфіковане налаштування унеможливлює проблеми з авто на довгі роки. При плановому техогляді, на яке водій рушає не частіше одного разу на півроку – як і при штатній системі автомобіля – проводиться заміна  одного-двох фільтрів, а при необхідності ремкомплектів редуктора або форсунок. Вартість такого техогляду є помірною.

 • При ГБО не можна активно «драйвувати»

 Якщо мотор розганяється до 4000-4500 об / хв., то сучасна автогазова система автоматично переключається на бензин. Зниження оборотів передбачається автоматичний перехід знову на газ. Відтак водій може використовувати як потужні та тягові переваги бензину, а також економічність режиму їзді на газовому обладнанні. Двигун в будь-якому випадку не пошкоджується.

 • В зимовий період авто на газу не заведеш

Якщо при запуску авто застосовується правильний алгоритм - запускається на бензині, потім прогрівається до робочої температури мотор та газовий редуктор – то система без проблем запускається взимку. Так, прогрів триватиме довше, але не суттєво – влітку до перемикання на газ ви проїжджатимете 2-3 км, взимку – 5-6 км.

 • ГБО встановлюють лише бідні люди

Насправді ГБО різних поколінь встановлюють ті, хто вміє рахувати власні гроші, і не бажає викидати лишні кошти «у повітря».  За твердженням спеціалістів  ПП «АВТОГАЗЦЕНТР», в Луцьку та Волинській області встановлюють ГБО частіше власники авто преміум-класу. Хоча й господарі недорогих машин замовляють встановлення та обслуговування газобалонного обладнання.

Яке ГБО краще встановити на своє авто

ГБО різних поколінь відрізняється між собою способом подачі газу та системою управління.

Відтак під кожен конкретний автомобіль необхідно ретельно підібрати газобалонне обладнання.

ПП «АВТОГАЗЦЕНТР», що є авторизованим сервісним центром  «STAG» в мережі автогазових СТО «ПРОФІГАЗ», працює з пропан-бутановим і метановим газобалонним обладнанням.

Багаторічний досвід спеціалістів  ПП «АВТОГАЗЦЕНТР» передбачає правильний монтаж якісного газобалонного обладнання  та кваліфіковане налаштування для будь-яких сучасних автомобілів з моторами від 4 до 8 циліндрів.

СТО «Автогазцентр» пропонує для водіїв авто:

 • ГБО-4. ГБО 4 покоління -  найпоширеніша система. Принцип роботи такого газобалонного обладнання: газ впорскується через форсунки у впускний колектор Більше 90% автомобілів ефективно працюють на такій систему ГБО.
 • ГБО -2 (карбюраторні і інжекторні системи). Газобалонне обладнання другого покоління встановлюють на авто з карбюраторними двигунами, двигунами з інжекторним впорскуванням палива чи однією бензиновою форсункою. Рік випуску таких авто - до 2000 року.
 • ГБО на двигуни з прямим впорскуванням палива (FSI, TSI, TFSI, GDI). Такі системи газобалонного обладнання є  найсучаснішими.  В таких ГБО використовується бінарний режим подачі палива (бензин + газ). При цьому в двигунах установлюють спеціальні блоки управління, а також використовують особливі прошивки і налаштування.

Важливий момент: щоб забезпечити якісну роботу двигуна, використовувати необхідно лише ті системи газових установок, які відповідають типу мотору. Так само важливо їх правильно налаштувати.  І не варто забувати про те, що карбюраторні або моноінжекторні авто не вимагають такого особливого підходу, як  машини, рік випуску яких - після 2000-го.  

Після встановлення ГБО спеціалісти  СТО «Автогазцентр» проведуть за допомогою діагностичного обладнання кваліфіковане  налаштування автогазової системи.

Окрім  установки і сервісного обслуговування ГБО в Луцьку, на СТО «Автогазцентр» пропонують:

 • Комп’ютерну діагностику авто
 • Техогляд авто з ГБО на пропан-бутані або метані
 • Опосвідчення балонів

Для клієнтів пропонується не лише локальна гарантія на встановлене ГБО у Луцьку, але і обслуговування на будь-якому з СТО мережі «Профігаз» в Україні. Для постійних клієнтів діють знижки і програми лояльності. А в профільному магазині можна купити необхідні запчастини та аксесуари.

АДРЕСА ПП «АВТОГАЗЦЕНТР»

Волинська обл.

Луцький р-н,

с. Гірка полонка,

вул.Оздівська 13

 

тел. +38 (0332) 29-12-00

факс +38 (0332) 79-20-69

моб. +38 (050) 378-18-94

моб. +38 (050) 378-22-40

моб. +38 (097) 593-92-22

моб. +38 (094) 908-22-00

Друзі! Підписуйтесь на наш канал в Telegram та сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: луцьк, Авто, пальне
В тему