Щодня росіяни скоюють жахливі злочини проти українців. І ніхто з нас не може передбачити, що станеться з нами навіть через годину.
Про це йдеться у газеті «Твій вибір».
Утекти не вдасться


Небезпеку несуть нам не лише прямі влучання російських ракет і дронів, не тільки каміння й уламки, що утворюються після вибуху, а й сама вибухова хвиля.
Вона являє собою стиснене повітря, яке з величезною швидкістю рухається в усі боки від центру вибуху. Причому рухається швидше навіть за звук. За перші дві секунди після вибуху це стиснене повітря розлітається в радіусі 1 км, за наступні три секунди – на 2 км, а ще через п’ять секунд – на 3 км довкола влучання.
Це стиснене повітря рухається з такою силою, що зносить будинки, вигинає металеві ворота і двері. Навіть на чималій відстані вибиває скло у вікнах, вириває рами. Тож уявіть, що відбувається з організмом людини! Лопають судини і барабанні перетинки (у вухах). Можливі переломи кісток, вивихи, навіть пломби із зубів вилітають. Ще гірше, що під впливом вибухової хвилі у голові різко змінюється внутрішньочерепний тиск, руйнуються тканини мозку, і в них запускаються патологічні процеси. Хоча найважчі наслідки вибухової хвилі – це, звісно, загибель.
Немає, де сховатися, лягайте на землю
Що ж робити, якщо людина чує звук ракети або дрона і розуміє, що неподалік ось-ось станеться вибух?
У департаменті комунікації МВС України наголошують, що втекти від вибухової хвилі (навіть автомобілем) не реально. Бо її швидкість – 350 метрів за секунду. Крім того, неможливо передбачити, яким буде напрям руху цього стисненого повітря. Адже він може змінюватися, залежно від перепон на своєму шляху.
Відтак, замість утікати, треба миттєво шукати, куди сховатися. Це може бути міцна стіна, яка не лише візьме на себе удар повітря, а й захистить від каміння, уламків скла та будматеріалів. Немає довкола жодного укриття – то треба просто лягти на землю, прикривши голову руками. Це допоможе зменшити ризик поранень від вибухової хвилі та уламків.
Відтак оті люди, які під час повітряної тривоги виходять зі своїх багатоповерхівок, бо бояться опинитися під завалами, роблять не зовсім правильно. Адже на вулиці можуть постраждати від вибухової хвилі.
Ніна Грицюк
Фото: presa.com
Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.