Поради

У монаха-стигмата відкриваються і кровоточать рани, як у Христа

У монаха-стигмата відкриваються і кровоточать рани, як у Христа

Унікальний 55-річний монах з Італії Еліа Катальдо вже впродовж десятиліть, з року в рік, у Страсний тиждень фізично відчуває Страсті Христові. Про це свідчать стигмати – рани розп’ятого Спасителя, які щоп’ятниці відкриваються у нього на руках, ногах і у боці.

Муки Еліа знято на відео, а ченця неодноразово оглядали лікарі, які підтвердили його здоровий глузд і надприродний характер ран. Вперше це сталося у 1990-му році і відтоді повторюється щороку. Все починається у Страсну п`ятницю вранці. Спочатку в Еліа з’являється висока температура, він втрачає сили. Після 14-ї години починає відчувати бичування, його спина кровоточить. У нього підбиті очі і опухле обличчя, як у побитого Ісуса. Непритомніє він після 15-ї години і починає вмирати, як Христос.

Цілу ніч біля Еліа чергують його брати зі спільноти, священики та кілька мирян. Вони моляться, кілька разів міняють простирадла, просякнуті кров`ю. У Велику Суботу рани повільно зникають, увечері залишаються тільки стигмати. У Великдень, в неділю вранці, Еліа встає, ніби нічого й не сталося.

Страждання брата Еліа починаються з високої температури і кровоточивості. 

В одному зі своїх інтерв’ю монах-стигматик розповідав, що він переживає у ці дні:

– Я відчуваю біль, але відношусь до нього спокійно, бо усвідомлюю, що це не для мене, а для людей. Я в цей час не сам – мій ангел-охоронець Лехітіель бере мене за руку і я відчуваю відділення душі від тіла. Я бачу, що відбувається з моїм тілом збоку, і мені стає легше.

Еліа Катальдо від самого народження був незвичайною дитиною. Через два тижні після народження він раптово перестав їсти. Це був перший день Великого посту. Мама подумала, що щось не так з її молоком, тому дала сину пляшечку. Але він відригнув молоко. Педіатр лише розвів руками: «Приготуйте йому труну». Однак минали дні, а дитина була жива, хоча й не їла. А у Велику суботу все прийшло в норму. Відтоді щороку впродовж Великого посту він зовсім нічого не їсть. Каже, що його організм в ці дні просто не сприймає їжі. Так монах щороку втрачає до 15 кілограмів.

У семирічному віці хлопчик побачив ангелів. Потім йому являлася Богородиця, він відчув у собі дар зцілення – варто було лише руками доторкнутися до хворого місця людини.

Еліа Катальдо їздить по світу і зцілює хворих. Перші стигмати він отримав у 28-річному віці. Він читав бревіарій, як раптом з чола почали капати краплі крові. Брати викликали швидку допомогу. Лікарі забрали Еліа в лікарню, але не могли пояснити, що відбувається. Перев`язаного пацієнта відвезли до монастиря. На його руках з`явилися рани. Тоді один з братів сказав: «Еліа, ти отримав стигмати. Мусиш із цим жити».

Еліа каже, що постійно розмовляє з Христом і бачить його. Одного разу навіть нібито сфотографував Господа на мобільний телефон. Вірніше, він сфотографував стіну храму, і на знімку зберігся образ Ісуса. В інтерв’ю брат Еліа розповідав, що його при зустрічах часто розпитували, мовляв, кого ви бачите, з ким ви розмовляєте. Тож, втомившись від таких запитань, він звернувся до Ісуса за порадою. Христос у відповідь наказав піти йому до сусідньої церкви, щоб сфотографувати білу стіну. З 36 зроблених фотографій все вийшло білим, за винятком однієї кольорової. Це фото Ісуса швидко облетіло світ. Воно нагадує картину, написану пензлем. Але, якщо придивитися до оригіналу уважно, то чітко видно, що це фотографія.

В останні вихідні кожного місяця до монастиря Кальві в Умбрії з’їжджаються десятки автобусів. Тоді брат Еліа приймає по півтори тисячі осіб щодня, вислуховує кожного, молиться. Цікаво, що попри чернечий сан, Церква до здібностей брата Еліа ставиться неоднозначно. Точніше нейтрально. Вона не визнає, але і не заперечує його діяльності. Лише спостерігає.

За матеріалами видання «Прес-центр»

 

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

В тему

Останні матеріали