Поради

Остеоартроз: розуміння, лікування та управління

Остеоартроз: розуміння, лікування та управління

Остеоартроз – це поширене захворювання суглобів, яке характеризується руйнуванням хряща, що призводить до болю, жорсткості та обмеження рухливості. Цей стан є однією з головних причин хронічного болю та інвалідності серед дорослого населення, особливо серед людей старшого віку. Остеоартроз може вражати будь-який суглоб, але найчастіше він зустрічається в колінах, стегнах, руках та хребті. Важливо розуміти, що на сьогодні лікування остеоартрозу спрямоване на зменшення симптомів та покращення якості життя, а не на повне вилікування захворювання.

Симптоми та діагностика

Остеоартроз проявляється поступово, з часом симптоми можуть погіршуватися. Головними ознаками є:

  • біль у суглобах під час або після руху;
  • жорсткість, особливо вранці або після періоду неактивності;
  • втрата гнучкості в суглобі. 

Також можливе поява хрускоту, набряків та змін у формі суглоба. 

Діагностика остеоартрозу зазвичай включає фізичний огляд, рентгенівські знімки та, у деяких випадках, МРТ.

Лікування остеоартрозу

Лікування остеоартрозу включає комплексний підхід, що охоплює медикаментозне лікування, фізіотерапію та зміни способу життя. Один з ключових елементів медикаментозного лікування – це застосування протизапальних та болезаспокійливих препаратів. Мелоксикам є одним із препаратів вибору завдяки його здатності знижувати запалення та біль у суглобах, що робить його ефективним засобом для полегшення симптомів остеоартрозу.

Мелоксикам можна купити в Києві та інших містах України в мережі аптек «Бажаємо здоров'я», де користувачі можуть знайти широкий асортимент лікарських засобів за прийнятними цінами. Придбання медикаментів у перевірених аптеках гарантує якість продукції та можливість отримання професійної консультації фармацевта.

Крім медикаментозного лікування, важливу роль в управлінні остеоартрозом відіграють фізичні вправи та здоровий спосіб життя. Регулярні фізичні вправи можуть допомогти зберегти рухливість суглобів, зміцнити м'язи навколо них та зменшити біль. Ось кілька корисних порад для підтримки здоров'я суглобів:

  1. Підтримуйте здорову вагу, щоб зменшити навантаження на суглоби.
  2. Виконуйте вправи на розтяжку та зміцнення м'язів.
  3. Уникайте діяльності, що викликає надмірне навантаження на суглоби.
  4. Використовуйте допоміжні пристрої, якщо це необхідно, для зменшення болю під час руху.

Інтеграція цих рекомендацій у повсякденне життя може сприяти полегшенню симптомів остеоартрозу та підвищенню якості життя.

Остеоартроз є серйозним захворюванням, що вимагає уваги та комплексного підходу до лікування. Використання препаратів разом з фізіотерапією та змінами у способі життя, може значно полегшити симптоми та покращити функціональний стан суглобів. Звернення за медичною допомогою та придбання медикаментів у перевірених аптеках забезпечує доступ до якісного лікування за прийнятними цінами. Підтримуючи активний спосіб життя та дотримуючись рекомендацій лікаря, люди з остеоартрозом можуть досягти значного поліпшення свого стану.

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Україна, хвороби
В тему

Останні матеріали