Поради

Новорічні прикраси з солоного тіста

Новорічні прикраси з солоного тіста

Нині різноманіття прикрас на ялинки часто просто вражає. Скляні кульки, вироби з фетру, деревини, іграшки зі стрічок, пластику, гербарію – і це далеко не повний перелік. А ще в моду повертаються новорічні прикраси з соленого тіста.

– До речі, такі готували наші предки, – розповідає Орися Леміщук, майстриня зі Львова. – Попри плин часу вони і нині лишаються оригінальною окрасою святкового деревця. Дуже важливо, що їх легко виготовити, вони мають красивий вигляд і при належному зберіганні можуть радувати не одне покоління. Декілька років тому я побачила в подруги стару ляльку, яку, як виявилось, виготовила ще її бабуся. Лялька одягнена у вишитий стрій, також пошитий бабусею, і зберігається за склом у серванті. Подруга каже, що та лялька є оберегом їхньої сім’ї. Побачивши це диво, я вирішила й собі спробувати виготовити щось із солоного тіста.

Спершу це були різні лялечки, звірята та птахи для доньок. Разом із дівчатками жінка шила для ляльок різний одяг, і згодом так захопилась цією справою, що почала виготовляти різні вироби на продаж. Першими замовницями стали подруги, яким також кортіло мати різні обереги, ляльки чи іграшки. Згодом же вироби пані Орисі почали як подарунки везти за кордон. Тож нині вони є в приватних колекціях у Болгарії, Німеччині, Франції, Канаді, США, Росії, Польщі, Італії та інших країнах. Особливою популярністю користуються новорічні прикраси, які тепер охоче замовляють в усі регіони України та за рубіж.

– Ця робота дарує мені передусім багато позитивних емоцій, – стверджує майстриня. – Для приготування тіста потрібно взяти по склянці борошна і солі, трішки води, п’ять столових ложок рослинної олії і кольорову гуаш. Останню, до речі, можна замінити на сік вишні, столового буряка, моркви, чорниці тощо. Потрібно перемішати сухі компоненти, а тоді додати воду, олію і гуаш. Замісити тісто, яке за консистенцією має нагадувати тісто на вареники. Опісля за допомогою силіконових форм для випічки вирізаю майбутні вироби або ж їхні деталі. Готові вироби сушу при кімнатній температурі або ж в духовці. Потім покриваю лаком, завдяки якому фарба не вицвітатиме. До речі, буває, що фігурки, які висихали при надто високій температурі, починають тріскатись. В такому разі ці місця слід зашліфувати наждачним папером. Буває, що готовий виріб при падінні може розбитися. Тож частини, які відламались, можна приклеїти за допомогою клею ПВА. Зберігати вироби з солоного тіста потрібно при кімнатній температурі в сухому місці.

Ксенія Фірковська

Друзі! Підписуйтесь на наш канал в Telegram та сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Україна, свято, хобі, львів
В тему