Поради

Чи впливає колір авто на безпеку водіння?

Чи впливає колір авто на безпеку водіння?

Безпека – є однією з найбільш важливих особливостей, які беруться до уваги при виборі авто. Ніхто ніколи не хоче купувати нічого такого, що ставило б під ризик життя.

 

Для того, щоб водії могли зробити своє життя безпечнішим, було проведено ряд досліджень. На меті було з’ясувати, як потрібно обирати колір автомобіля, аби уникнути аварій. Кожне з досліджень прийшло до різних висновків. Ось послухайте до яких.

Взявши за основу 1000 автомобілів, в Нідерландах були проведені дослідження, які показали, що водії сріблястих авто потрапляють в серйозні аварії на 50% менше, ніж водії білих автомобілів. Також виявилося, що автомобілі червоного, жовтого, синього та сірого кольорів за статистикою потрапляють в аварії так само, як сріблясті авто. А водії чорних, коричневих і зелених авто страждають від аварій вдвічі більше.

Дослідження в Швеції виявили, що у 5 разів більше за інших потрапляють до аварій водії  чорних машин. Згідно із цим дослідженням, авто рожевого кольору потрапляють до автопригод найрідше. Окрім того, неабиякий вплив на ймовірність аварії  має вік  та  досвід водіння водія.

За висновками компанії Daimler-Benz, саме білі автомобілі є найбільш безпечними. Авто таких темних кольорів, як чорний, темно-червоний та темно-синій можуть ставати об’єктами автопригод частіше. Увечері, наприклад, чіткість бачення погіршується та вони стають важко помітними на автошляхах.

Навіть поштова служба США провела дослідження аби вияснити, вантажівку якого кольору слід обрати для забезпечення безпеки на автошляхах. Виявилося, що авто червоного, білого та голубого кольорів потрапляють до аварій рідше, ніж темно-оливкового.

Згідно з результатами інших досліджень,  автомобілі, що  потрапляють до аварій найрідше, лимонно-жовтого кольору. Вчені також стверджують, що окрім кольору на ймовірність попасти у аварію впливають такі фактори, як денне світло та погодні умови. Наприклад, денне світло, з одного боку, може краще освітити дорогу та покращити бачення водієві, а з іншого боку, прямі сонячні промені можуть навпаки засліпити водія.

Білий, сріблястий, рожевий, лимонно-жовтий це лише декілька кольорів, в які можна пофарбувати свій автомобіль, аби почуватися безпечніше на автошляхах. За результатами незалежних досліджень, різні кольори відносяться до категорії «найбезпечніших». Насправді, такого поняття як «безпечний колір» - немає, тому, що на безпеку дорожнього руху впливають багато інших факторів. Єдине, що можна сказати точно, то це те, що авто світлих кольорів є більш безпечними для водіння

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Авто
В тему

Останні матеріали