Поради

Біодизель - альтернативне пальне

Біодизель - альтернативне пальне

Всіх нас хвилюють зростаючі ціни на пальне, вивільнення карбону в атмосферу та збереження довкілля. Останнім часом почали з’являтися електромобілі, альтернативні види пального та ін.

 

Біодизель використовується для дизельних двигунів, а саме легкових та вантажних автомобілів, що працюють на дизельному пальному.

Біодизель є пальним, що відновлюється. До його основи входять жири рослинного та тваринного походження. Біодизель в своєму чистому вигляді або разом з нафтовим дизелем може використовуватися для транспортних засобів, що працюють на дизельному пальному. Продукт згорання такої речовини  є цілком безпечним та  нешкідливим.

Біодизель виготовляється як з перероблених так і сирих жирів рослинного та тваринного походження. Ці жири  змішуються зі спиртом, створюючи  хімічну реакцію для видобування кислого складного метилового естеру.

Жирні речовини фільтруються і проходять через процес очистки від води та забруднюючих речовин. Після цього вони можуть бути перетворені або ж змінені на біодизель, при використанні технології попердньої обробки.

Ці жирні кислоти потім сполучаються зі спиртом і каталізатором, таким як гідроксид натрію.  Потім молекули жиру розчеплюються в метил естери та гліцерин, які далі знову очищуються.

Цей процес звучить складно, але він є достатньо простим хімічним процесом.

Біодизель є нетоксичною речовиною, яка розкладається мікроорганізмами. Тому, процес її переробки, зберігання та транспортування є безпечнішим, у порівнянні з дизельним пальним, та, у разі пролиття біодизелю,  він завдасть меншої шкоди довкіллю. Також біодизелю потрібна набагато вища температура для займання в порівнянні з дизельним пальним, що зменшує ризик пожеж.

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Авто
В тему