Поради

Секрети великого таїнства шлюбу

Секрети великого таїнства шлюбу

Як бути коханим, як бути щасливим у подружжі і для чого брати шлюб?

 

Владика Володимир Груца, єпископ-помічник Львівської архієпархії, відповів на ці складні запитання.


– На початку Книги Буття Бог каже до Адама: «Недобре чоловіку бути самому…» Створює Єву. Тому подружжя – це найстарша установа у світі. Але я не розглядав би шлюбу як якогось обов’язку, бо ніхто нічого не мусить. Часом приходять подружжя, які переживають кризу, і кажуть, що колись одне одного любили. Якщо любили, то любов не може зникнути. Кохання не має щасливого закінчення, тому що воно ніколи не закінчується.


– Кохання не закінчується, якщо воно є…


– Ось! Це і є перша відповідь на багато запитань. Це фундамент, на якому подружжя будує сім’ю, і від міцності фундаменту залежить вся будова.


– Тобто треба відрізнити, де любов, а де, може, щось інше: захоплення, дружба?


– Завжди треба повернутися до первинного стану у подружжі і запитати себе: чому ми вирішили одружитися? Чому з мільйонів людей вибір зупинився саме на цій людині? Що було початком наших стосунків? Якщо основою подружжя стало кохання, то це почуття зберігається назавжди. Усі без винятків кризи і проблеми годні пережити люди, які є разом, тому, що мають почуття кохання. Завжди перед шлюбом просив наречених у розмові, щоб сказали мені взаємні свої негативи. Якщо наречений заперечує і каже, що наречена його – найкраща у світі і не має негативів, то кажу йому: «Ти її не знаєш…» А коли замислюються і починають згадувати, що у кого не так, починають сваритися! Бо мусять розуміти, що з тим їм треба жити разом не день, не два, а життя. Деякі риси чи недоліки можна виправити, але з більшістю треба навчитися жити і миритися.


– Але ж буває, що людина таке зробить, що змиритися видається неможливим…


– Прощення. Без цього ніяк. Простити, бо неможливо йти далі. Ми усі помиляємося. Але любов сильніша за перешкоди. Важливо побачити любов і простити. Переступити. Одна дівчинка показувала батькам, коли вони сварилися, весільний альбом і казала: «Дивіться, як ви любилися. То чого сваритеся?». Водночас життя у подружжі без шлюбу – це взаємозв’язок жінки з низькою самооцінкою та чоловіка з низькою відповідальністю.


– А якщо дівчина вже вагітна до шлюбу?


– Якщо хлопець щиро любить дівчину, а вона – його, то вони дотримаються дошлюбної чистоти, бо порушення – це кривда одне одному. Люди заливають фундамент своїх стосунків. Почати будувати з гріха – означає, що фундамент має тріщини, і ми про це знаємо. Крихко, ненадійно, але ми йдемо до шлюбу – і далі на тому фундаменті зводимо стіни. Не дивуймося потім, що бігаємо, і ті стіни підтримуємо чи ловимо дах, аби не злетів.


– Помітила, що у людей, в яких на першому плані – гроші, бізнес, сім’ї потерпають або й розпадаються. Рідні душі мовби віддаляються одна від одної. Не тримають людей разом діти


– Сьогодні людина багата і має гроші, але завтра може бути по-іншому. Чи втримає таку сім’ю безгрошів’я? На чому будувалася сім’я?
Повертаємося до фундаменту і шукаємо любов. Є ще один важливий момент, часто поширений: дівчата у майбутньому чоловікові пробують відшукати батька, якого, можливо, вони потребували у дитинстві. Або інший варіант: батько є зразковим і, відповідно, висока планка для майбутнього чоловіка. Треба розвести у різні боки категорії «батько» і «чоловік», бо то різне. Чи буває, що хлопець, якому бракувало материнської опіки, шукає у жінці маму. Це категорично різні рівні людських стосунків, і не треба плутати, де є хто. І є ще один момент, на якому варто наголосити: дружина не може бути для чоловіка рятівницею (від алкоголю чи інших узалежнень) і навпаки. Мовляв, виходжу заміж, бо ж він пропаде, а я його витягну з того. Не можна так робити, бо дружина не мама і не рятівниця. Кожна людина має давати раду собі сама. Люди шукають своїх половинок, але знаходять лише тоді, коли стають цілісними і наповнюються самі… Треба поділитися своєю енергією, знаннями,
увагою, теплом, статками… Це означає: я наповнений любов’ю і готовий (готова) зробити іншу людину щасливою! Тільки віддаючи любов, людина наповнює своє серце любов’ю.

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

В тему

Останні матеріали