Поради

Лялька для померлої дівчинки

Лялька для померлої дівчинки

Молоде подружжя нарешті придбало нову квартиру в обласному центрі. Сім років Олег і Наталя поневірялися по гуртожитках, найманих квартирах, а тепер вже отримали власну простору трикімнатну оселю.

Помалу почали облаштовувати своє житло. Придбали деякі меблі, розпочали ремонт. Наталя не могла натішитися новій квартирі, адже незабаром у них мала з’явитися маленька донечка, яка матиме свою кімнатку. Перші місяці в новому помешканні подружжя почувалося щасливим. Але з часом почали відбуватися дивні речі.

Настала осінь. Олег поїхав у відрядження. Наталя прокинулася серед ночі від якоїсь тривоги. Перед цим їй снилася чужа дитина, плач… Жінка встала з ліжка, аби випити склянку води, і з подивом помітила світло у ванній кімнаті. «Може, ввечері забула вимкнути?»

Через кілька днів історія повторилася, через тиждень знову. Наталя вже точно знала, що останньою лягала спати і перевірила – світла ніде не було. Про свою тривогу вона розповіла чоловікові. Той уважно вислухав і запропонував освятити помешкання (вони ж через поспіх з переселенням ще не встигли цього зробити).

Як не дивно, і це не допомогло. Згодом Наталя почала серед ночі прокидатися через крапання води в крані. А якось із жахом помітила, що у ванній закрито корок, напущено воду і в ній лежить… лялька.

Відтоді жінка втратила спокій. Щоночі з ванни долинав плюскіт води і лунав дитячий сміх. Вона розуміла, що втрачає здоровий глузд. Треба було щось робити.

Перелякана жінка вирішила розшукати попередніх власників помешкання. Вона згадала, що десь записувала номер домашнього телефону когось з їхніх батьків – про всяк випадок. Наважилася й подзвонила їм. З’ясувалося, що та сім’я, котра жила в злощасній квартирі перед ними, взагалі виїхала з країни.

Наталка будь-що хотіла їх розшукати, тож, не вагаючись, записала нову адресу й вже наступного дня вирушила потягом у Мінськ. Там її зустріли насторожено – впізнали. Але слово за слово, і господиня розповіла, що незадовго до їхнього від’їзду зі Львова у ванній втопилася їхня доня Юля. З того часу й почали коїтися дивні речі.

Усю дорогу додому жінка думала над одним: як припинити нічні жахіття. Здається, за всю ніч й очей не зімкнула. А під ранок її взяв міцний-міцний сон. Вона бачила щасливу дівчинку, яка купала у ванній свою улюблену ляльку. І прокинулася від дзвінкого дитячого сміху.

Наталя розшукала на кладовищі могилку дитини. Виявилося, мала померла у жовтні – якраз, коли й почалися коїтися в квартирі містичні речі. Жінка вирішила заспокоїти дитячу душу подарунком – і наступного дня принесла на могилку ляльку.

І що ви думаєте? Тепер ніхто вночі світло не вмикає і не відкручує кран з водою. Усе заспокоїлося. І щороку, напередодні роковин смерті Юлі, Наталя (тепер уже разом з донькою) вибирає їй подарунок – найгарнішу ляльку. І несе на кладовище.

Ірина Белоцька

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

В тему

Останні матеріали