Поради

Проміняла чоловіка на свекра

Проміняла чоловіка на свекра

Наталці з чоловіком не пощастило. Правда, зрозуміла вона це лише після кількох років сімейного життя. А спочатку самовпевнений, амбіційний красень Максим на власному авто не міг не справити враження. Вже потім вона зрозуміла, що амбіції, гарні слова, розкидання грошима — це лише зовнішній лоск, забезпечений його батьком, котрий балував сина, як міг.

 Тато Макса був висококласним юристом, дбав і про роботу, і про сім’ю. Але, коли важко захворіла і померла його дружина, пережив сильне потрясіння, через яке ледь не зламався психологічно. Втримався лише через потребу піклуватися про малого. Далі, шкодуючи сина, почав огортати його турботою, увагою і подарунками. Видно, саме це і розпестило Макса. Хлопець так і вирішив, що увесь світ створений для того, аби приносити йому насолоду.

Усе це Наталка дізналася значно пізніше, після того, як впала з очей пелена рожевих окулярів. Сімейне життя не було схожим на омріяну ідилію. Погравшись нею вдосталь, як красивою іграшкою, Макс занудьгував. На довше його не вистачило. Знову захотілося гулянок, шумних розваг, подорожей. Тим більше, всі блага земного життя він міг собі дозволити, щоправда, за татків рахунок. Побачивши непривабливу сутність чоловіка, Наталя відчула сильне розчарування і вирішила, не гаючи часу, розірвати стосунки із ним. Не тут то було. Як собака на сіні, Макс не хотів допускати і думки про те, що його іграшка, себто дружина, може дістатися комусь іншому. Почав влаштовувати жахливі сцени ревнощів на пустому місці. Мабуть, це властиво людям, котрі самі здатні на зраду. Інакше як можна було звинувачувати таку дівчину, як зразкова у всіх відношеннях Наталка, у зрадах і нічних походеньках? При чому, скандалами Макс не обмежився, вдався до погроз. Почав залякувати її розправою, звинувачувати у мислимих і немислимих вчинках. Життя із Максом стало нестерпним. Нікому було заступитися за молоду дружину, адже батьки Наталки жили у далекому селі, та й не розповідала вона їм про свої негаразди, не хотіла засмучувати.

Єдиною людиною, котра виявляла співчуття і підтримку до Наталки, був батько Макса. Спостерігаючи за стосунками сина із невісткою, чоловік, ніби вперше, почав оцінювати сина об’єктивним поглядом. Його поведінка, грубощі, байдужість до дружини розбігалися із тим образом, який створив у своїй уяві батько. Наталка до уваги і співчутливих поглядів Олександра Павловича ставилася спочатку із недовірою, але з часом почала себе ловити на думці, що уже чекає на те, щоб чоловік зайшов у гості, розпитав, як її справи, підтримав хоча б морально. Одного разу не втрималася, зі сльозами на очах виказала усе, чого натерпілася від байдужого чоловіка. Олександр Павлович торкнувся її плеча, заглянув у вічі.

— Не сумуй так, — мовив до неї, — я постараюся знайти вихід.

А одного вечора, коли Наталка традиційно лишилася сама у пишній, але холодній квартирі, до неї знову завітав свекор.

— Що, мій і далі розважається? Значить, і тобі немає чого сумувати. Запрошую розділити зі мною вечерю.

Наталка спочатку не йняла віри тим словам, а потім, невпевнено посміхнувшись, почала збиратися. Цей вечір вона не забуде ніколи — у затишному ресторані було малолюдно, стиха звучала класична музика, свекор оточив її увагою, якої жінка, мабуть, ніколи і не знала. Повертатися додому не хотілося, вона уперше за багато місяців відчула себе щасливо і спокійно. Наталка розуміла, що цей чоловік щиро шкодує її, намагається зрозуміти і підтримати. Таких почуттів до неї уже давно ніхто не проявляв. Тож коли настав час повертатися до буденного життя, Наталчине серце наповнилося смутком.

На превеликий подив, удома вже був чоловік. Хижо посміхаючись, він злісним поглядом дивився на батька і на Наталку.

— Що, вирішили розважитися за моєю спиною? Не чекав, тату. А ти прикидаєшся правильною, а сама на батька переметнулася?

— Максе, та як ти можеш… — але чоловік не дав їй договорити, сильним ляпасом відкинувши на землю. У відповідь пролунав наступний удар. Тільки цього разу батько вперше в житті підняв руку на сина. Той остовпів на мить, а потім кинувся на нього з кулаками. Але Олександр Павлович у свої 47 років був у відмінній фізичній формі, можливо, навіть кращій, ніж його розгульний нащадок,  тож легко стримав атаки сина і відкинув його від себе. Потім підхопив на руки ошелешену дівчину, притиснув до себе.

— Більше ти її не побачиш, — кинув синові і, нічого не питаючи в Наталки, поніс її до свого авто.

— Куди ми їдемо? — трохи оговтавшись, спитала Наталка.

— До кращого життя, — гірко посміхнувшись, відповів свекор. — Ти заслуговуєш на більше. Знаю, що в поведінці сина винен і я, тож хочу спокутувати провину. Якщо захочеш, Наталко, оформлю ваше розлучення і відвезу тебе до батьків. Але є інший варіант. Хочу, щоб ти була моєю. Подумай і вибери те, що тобі потрібно.

Наталка мовчала, але свій вибір зробила практично відразу. Вона відчула, що із цим чоловіком її чекає щастя і захист від усіх життєвих тривог.

Ольга Бойчук

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

В тему