Поради

Які шпалери вибрати для кухні

Які шпалери вибрати для кухні

Які шпалери вибрати для кухні враховуючи їхню практичність, відповідний зовнішній вигляд і різноманіття варіантів? Параметри і необхідні вимоги які повинні бути притаманні шпалерам, які використовуються  в кухонних приміщеннях.

Оздоблення кухні шпалерами сьогодні не дуже популярна історія, адже багато хто шукає для кухні більш практичні матеріали. Насправді, сьогодні можна знайти чимало видів шпалер, які не бояться води і крапель жиру, не вбирають запахи і цілком допускають чистку із застосуванням щіток і побутової хімії. Така обробка чудово зарекомендувала себе на кухні, дозволяючи створювати по-справжньому затишні і стильні інтер'єри.

Види шпалер, які підійдуть для кухні

Вінілові

Досить велике сімейство оздоблювальних матеріалів, які відрізняються один від одного тільки характеристиками верхнього шару. Так, внутрішня класифікація виділяє шпалери з компакт-вінілу, твердого, спіненого і вологостійкого ПВХ.

Фотошпалери від виробника за вашими розмірами - https://fabriory.com.ua/

Для поклейки шпалер на кухні підходять всі ці варіанти, крім надмірно м'якого фактурного пеновініла. Решта видів відрізняються куди більшою зносостійкістю і не бояться надмірної вологості.

Вінілові шпалери - фото

Плюси:

  • Прості в поклейці і не розповзаються в руках;
  • Дозволяють приховати дрібні нерівності;
  • Допускають вологе чищення;
  • Не вбирають запахів їжі;
  • Термін служби на кухні досягає 8-10 років.

Мінуси:

  • Низька, а часом і зовсім нульова повітропроникність, через що під шпалерами може з'явитися цвіль (тільки твердий вініл з мікропорами позбавлений цього недоліку).

Склошпалери

Фактурні шпалери під фарбування зі скловолокна ідеально підходять для кухні. За ними легко доглядати, оскільки скловолокно спокійно переносить миття і навіть жорстку чистку. А якщо від якихось плям позбавитися не вдалося або хочеться провести невеликий редизайн, можна просто перефарбувати стіни в інший колір.

Склошпалери - фото

Як правило, такі «полотна» випускаються в форматі 1х50м і вимагають певної вправності при поклейці, але їх довговічність виправдовує будь-які незручності.

Плюси:

  • Міцність удвічі вища, ніж у вінілу;
  • Спокійно переносять вологе прибирання і чищення;
  • Простота реставрації завдяки можливості кілька разів перефарбовувати шпалери;
  • Вогнестійкість;
  • Непогано зміцнюють слабку штукатурку, запобігаючи її розтріскуванню;
  • Довгий термін служби (до 30 років).

Мінуси:

  • При нарізці виділяють алергенний скловолокнистий пил, що викликає кашель і свербіж.
  • Не дуже великий вибір візерунків.

Бамбукові

Справжні бамбукові шпалери являють собою щось середнє між паперовими шпалерами та скловолокном. Виготовляються вони з целюлози з додаванням поліестеру і різних просочень, які роблять папір щільним, і одночасно еластичним - порвати такі буде важко.

Випускається як з нанесеним принтом, так і під фарбування, але на відміну від склошпалер, можуть не мати вираженого рельєфу. Зате з їхньою допомогою легко отримати рівну поверхню стін, якщо якість основи залишає бажати кращого.

Бамбукові шпалери - фото

Плюси:

  • Високий опір на розрив;
  • Полотна добре розправляються, навіть якщо при транспортуванні або нарізці ви сильно пом'яли шпалери;
  • Гіпоалергенність;
  • Повітропроникність;
  • Непогана стійкість до займання;
  • Простота чистки завдяки антистатичним властивостям.

Мінуси:

  • Висока вартість.

Параметри вибору шпалер для кухні

Особливості догляду

Зрозуміло, що на кухні потрібні гігієнічні шпалери, за якими буде легко доглядати. Але яким саме чином - залежить від рівня їх стійкості до води, побутової хімії і абразивам.

Визначити відповідний матеріал допоможуть піктограми на етикетці:

  1. Вологостійкі шпалери (позначаються однією хвилястою лінією) - можна лише зрідка протирати трохи вологою губкою.
  2. Миються (дві «хвилі») - допускають просте миття без використання хімічних засобів.
  3. Водостійкі (три «хвилі») - можна відмити навіть від жирних плям і фруктового соку, використовуючи, наприклад, рідину для посуду.
  4. Зносостійкі (хвиляста лінія з намальованою під нею щіткою) - допускають використання щіток з м'яким ворсом.
  5. Особливо стійкі (три «хвилі» і щітка) - можна терти, мити і чистити із застосуванням побутової хімії.

Світлостійкість

На неї варто звернути увагу, якщо у вас в кухні великі вікна, що виходять на південь. Чим світліше приміщення, тим сильніший вплив здійснюють сонячні проміні на шпалери, відповідно, тим вищою повинна бути їх світлостійкість.

  1. Найстійкіші до вигоряння шпалери позначаються двома сонечками на піктограмі.
  2. Трохи слабкіші в цьому плані будуть матеріали, марковані одним сонцем з намальованим всередині знаком «+» або без нього.

Для приміщень з виходом на північну сторону, або які постійно знаходяться в тіні, вистачить шпалер з задовільною світлостійкістю - вона позначається половиною сонця, всередині якого також може бути намальований плюсик.

Фактура (для шпалер під фарбування)

Виробники можуть скільки завгодно обіцяти, що шпалери під фарбування служать вічно. Насправді все залежить від висоти рельєфного малюнка, адже кожен наступний шар пігменту буде його з'їдати міліметр за міліметром, роблячи візерунок менш виразним.

Постарайтеся в магазині хоча б на око визначити ступінь фактурності, і ви зрозумієте, скільки ремонтів переживе обробка:

  1. Якщо малюнок слабо виражений (1-2 мм), шпалери можна буде пофарбувати всього 3-5 разів.
  2. Більш фактурні візерунки допускають 7-10 перефарбовувань.

Не варто скидати з рахунків якість виготовлення полотен. У перевірених європейських виробників навіть після десятого фарбування шпалери виглядають як новенькі. А ось покриття сумнівного походження і після другого проходу валиком можуть почати скочуватися.

Тип основи

Тут варіантів небагато: тільки папір і його найближчий родич - флізелін.

  • Папір - знижує вартість рулону, але має неприємну властивість розтягуватися і навіть рватися при намоканні. Не годиться в якості основи для дуже важких шпалер з твердим ПВХ-покриттям, зате відмінно зчіплюється зі старою основою.
  • Флізелін - еластична основа не вимагає нанесення другого шару клею на виворітну сторону шпалер, що дозволяє знизити його витрата при роботі. Ще одна перевага таких шпалер - полотно не розтягується і не «сідає». Це особливо важливо при підгонці візерунків і поклейки встик.

Правильно підібраний візерунок на шпалерах дозволить по-новому обіграти простір кухні:

  • Ромб візуально зроблять тісне приміщення об'ємнішим;
  • Вертикальні смуги піднімуть занадто низькі стелі;
  • Горизонтальні лінії, відповідно, подовжать короткі стіни;
  • Великі квіти або геометричні малюнки додадуть простору кухні деякої камерності.

Щоб створити в кухні ілюзію простору, якого немає, можна використовувати світлі полотна з дуже дрібним малюнком в колір меблів або тематичні фотошпалери з реалістичним зображенням якогось пейзажу.

Колір

Питання підбору кольору стін повинно вирішуватися ще при розробці дизайну кухні. Тут багато що залежить від обраного стилю інтер'єру, відтінку меблів та особистих уподобань господарів. Але є ряд базових правил, які допоможуть хоча б приблизно визначитися з палітрою.

Ні в якому разі не беріть шпалери насиченого або кричущого кольору для тісної кухні - візуально вони зроблять її ще менше. Якщо вже дуже хочеться, краще використовувати такі полотна для акценту на одній зі стін, вибравши для інших більш спокійний відтінок. А ось занадто просторе приміщення відмінно виглядає як раз з темним або яскравим оздобленням - воно візуально зближує стіни і робить кухню затишнішою.

Для світлого меблевого гарнітура в якості фону краще вибирати шпалери глибоких тонів (темно-оливковий, блакитний, червоний і т.д.). Якщо ж у вас класичні коричневі меблі, оздоблення варто взяти світліші - в теплих пастельних кольорах.

Які шпалери для кухні вибрати

Які шпалери вибрати на кухню?
Які шпалери вибрати на кухню?

  • Якщо ви тільки в'їхали в новобудову, стіни на кухні ще якийсь час будуть давати усадку. Щоб шпалери не порвалися і не відвалилися через рік разом з тріснувшою штукатуркою, візьміть флізелін - він цілком здатний витримати такі випробування.
  • Для оформлення кухні ідеально підійдуть вінілові шпалери з невеликою або середньою вологостійкістю - у них багатший вибір візерунків. Перевагу варто віддати теплим забарвленням, що підвищують апетит.
  • Вінілові шпалери з твердим покриттям під фарбування підійдуть для оформлення робочої зони, якщо ви вирішите відмовитися від традиційного фартуха, або цоколя. При покупці обов'язково прочитайте піктограми на етикетці - вам потрібні полотна, стійкі не тільки до води, але і до чищення з використанням миючих засобів і щіток.
  • У плити можна поклеїти флізелінові або склошпалери - вони найбільш термостійкі і при нагріванні не виділяють ніяких шкідливих речовин. Якщо берете полотна з принтом, перевірте, щоб вони мали максимальну світлостійкість.

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: кухня, дім, будинок, Ремонт
В тему