Поради

Типи підвісних стель

Типи підвісних стель

Пропонуємо класифікацію типів підвісних стель з точки зору монтажу конструкції. Стелі, незалежно від виду, об'єднуються загальним принципом: будь-яка жорстка підвісна стеля має металевий каркас з вмонтованими на ньому облицювальними елементами різної форми й розміру.

 

За способом монтажу типи підвісних стель можуть бути незалежні модульні або суцільні.

 

Модульні підвісні стелі будь-якого типу легко монтувати або демонтувати, просто замінивши один модуль на інший без демонтажу всього покриття. Типи підвісних стель з модульним способом встановлення за формою облицювальних модулів діляться на плиткові, рейкові й комірчасті.

– Плиткові або панельні стелі  найбільш поширені та універсальні типи підвісних стель. Відповідно, облицювальним елементом конструкції є квадратна плитка або прямокутна панель, які можуть бути виготовлені зі скла, металу, гіпсу, пластику, дерева, мінерального волокна і т. д.

Стельові модулі з глянцевого, матового, дзеркального скла – дзеркальні стелі – відрізняються прекрасними естетичними характеристиками і при цьому можуть використовуватися навіть в приміщеннях з підвищеною вологістю, характеризуються легкістю монтажу і простотою в догляді.

Стельові модулі з мінерального волокна виготовляються з природної сировини і сполучних добавок, відрізняються хорошими звукоізоляційними властивостями.

Металеві модулі відмінно підходять для інтер'єрів в стилі Hi-Tech, вони пожежобезпечні та міцні.

Стелі з масиву дерева, ДВП або ДСП володіють чудовими декоративними властивостями, їх використовують як для житлових, так і для громадських приміщень.

Вибір матеріалу для виготовлення підвісних стель залежить від виду панелей і призначення стелі. У свою чергу, від матеріалу залежить товщина облицювальних елементів: металеві модулі мають товщину 0,5 мм, модулі з використанням деревини або деревних волокон – 25-50 мм, гіпсові – 12,5 мм, модулі з мінерального волокна – 13-40 мм, скляні – 4-6 мм.

Плити і панелі найчастіше мають стандартні розміри – 300 х 300 мм, 400 x 400 мм, 600 х 600 мм, 600 х 1200 мм.

– Рейкова стеля має в якості облицювальних елементів довгі вузькі рейки з металу або пластику довжиною 3-4 метри.

– Комірчасті стелі складаються з модулів, які збираються з профілів у вигляді решіток і являють собою суцільну поверхню, розділену на квадратні клітинки.

Суцільні підвісні стелі виготовляють з гіпсокартонних аркушів великої площі. Так само, як і модульні стелі, суцільні стелі чудово вирівнюють поверхню, дозволяють приховувати комунікації, створювати системи вбудованого освітлення і різноманітні криволінійні поверхні. Як і модульні стелі, гіпсокартонні суцільні кріпляться на металевий каркас або на каркас з дерев'яного бруска. Для створення стель може застосовуватися гіпсокартон зі спеціальними властивостями: вогнестійкий (має у складі скловолокно), водостійкий (з силіконовими добавками), а також гіпсокартонний аркуш з декоративним ефектом.

За способом доступу до інженерних конструкцій типи підвісних стель діляться на розбірні і нерозбірні. Пристрій розбірних стель передбачає можливість частого доступу до різних комунікацій або пристроїв.

 

Типи підвісних стель за спеціальним функціональним призначенням поділяються на акустичні, вогнетривкі, вологостійкі, міцні, гігієнічні, декоративні.

За конфігураційного виконання типи підвісних стель бувають площинні і криволінійні. Криволінійні стелі можуть виготовлятися як з допомогою вигнутих гіпсокартонних аркушів, так і з використанням панелей відповідної форми. Поєднання криволінійних і плоских панелей дає прекрасний декоративний ефект.

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: дім, Ремонт
В тему