Поради

Натяжні стелі — що це таке

Натяжні стелі — що це таке

Натяжною стелею називається дуже тонке полімерне полотно (товщина близько 0,2 мм), яке підлаштовують під розміри кожного конкретного приміщення. Перед початком монтажу представники компанії-установника знімають необхідні мірки, після чого виконується безпосередньо розкрій матеріалу. По периметру приміщення на стінах встановлюється спеціальний кріпильний профіль, який фіксує стельове полотно.

 

У процесі монтажу натяжної стелі повітря в кімнаті потрібно прогріти до +50-65ºС. У такому нагрітому стані плівка кріпиться профілем до стін, а коли температура повітря в приміщенні опускається до нормального, то вона натягується. Для прогріву кімнати використовуються теплові гармати.

Натяжні стелі відрізняє не тільки привабливий зовнішній вигляд, але і здатність повністю змінити уявлення про оформлення приміщення, зробити його цікавішим, багатшими, об'ємніше і світлішим.

 

Класичні стелі з тонкої вінілової плівки стали настільки широко поширеними з багатьох причин, серед яких слід відзначити:

— відсутність необхідності в підготовці базової стелі, оскільки натяжне полотно повністю приховує будь-які недоліки або прокладені комунікації;

— виробники пропонують широку кольорову гаму кольорів і текстури полотен, у тому числі глянцеві і матові, дзеркальні, оксамитові, напівпрозорі та інші варіанти;

— цей міцний матеріал може зберегти інтер'єр від затоплення сусідами, а також покращує звукоізоляцію;

— еластичне полотно легко монтується, приймає ідеальну форму і міцно утримується в кріпленні;

— натяжна стеля не притягує пил і вологу, вона протягом багатьох років не втрачає початкового кольору і пружності, а також легко піддається вологому прибиранню;

— можна робити монтаж плівки в кінці ремонту — не має пилу.

 

Підготовка кімнати до монтажу натяжної стелі

Перед тим, як майстер з монтажу натяжних стель приїде до вас додому для установки, кімнату необхідно підготувати.

А саме:

 - ремонт приміщення краще робити до монтажу стель, тому що будівельний бруд і пил можуть осісти на стелі;

- в основному вирівнювати стелю не треба. Якщо є місця, де почала відшаровуватися штукатурка, їх потрібно зачистити;

- безпосередньо перед монтажем необхідно зняти зі стін і прибрати з кімнати рамки, фотографії, картини, дзеркала, годинники, меблі, штори;

- щоб уникнути псування паркету, він повинен бути застелений картоном або старими покривалами. Для інших підлогових покриттів досить плівки.

 

Монтаж полотна

Конструкція натяжної стелі складається із спеціального полотна, а також пристрою для його закріплення – профілю.

Полотно має рівну поверхню без видимих швів. Але якщо розібратися, то воно являє собою кілька окремих елементів полівінілхлоридної плівки, скріплених зварюванням.

Кількість швів залежить від загальної ширини стелі. Стандартна плівка ПВХ має розмір 1,5 м. Шви дуже надійні, і не варто боятися, що вони можуть розійтися – полотна зшивають міцно, а сліди такого «зварювання» практично не помітні.

Зверніть увагу! Існують і такі натяжні стелі, які виготовляють із спеціальної поліестрової тканини, яку просочують поліуретаном. Таке покриття абсолютно без швів. Але для кімнат шириною більше 5 м його все одно доведеться зшивати.

Для установки натяжної системи, крім полотна, необхідний інший головний елемент – профіль. Цю деталь, як правило, виготовляються з міцного пластику.

 

Натяжна стеля – які проблеми можуть виникнути?

Про переваги натяжних стель, напевно, знає кожен, навіть той, у кого вони не встановлені. Але є у них і свої недоліки. Розгляньмо об'єктивно, які проблеми можуть виникнути в їхніх власників.

 

Низька міцність

Натяжні стелі дуже легко пошкодити гострим предметом. Щоб уникнути повної заміни полотна, це місце доведеться закривати декоративною латкою або якимось пристроєм. Латочка буде помітна в будь-якому випадку, особливо на однотонному глянсовому полотні. Тому краще закрити уражене місце вбудованим світильником, сигналізацією або пожежним давачем.

 

Шви на полотні

Стелі, виконані з ПВХ, завжди мають шви. Причиною цього є технологія їх виготовлення, згідно з якою з'єднання полотен проводиться за допомогою зварювання.

 

Занадто велика герметичність

Ті, хто недостатньо добре обізнаний про характеристики натяжних стель, вважає їх повітронепроникність і герметичність зовсім не перевагою, а скоріше недоліком. Однак насправді мікровентиляція здійснюється за рахунок невеликих тріщин і щілин у вікнах і стінах.

 

Зниження рівня стелі

Багатьох хвилює, що для установки натяжного полотна доведеться пожертвувати висотою стін. Це дійсно так, але висота, на яку опускається стеля, насправді не така велика – від двох до шести сантиметрів. Якщо планується вбудовувати світильники, висота стелі залежить від їхнього розміру.

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: дім, Ремонт
В тему