Поради

Як правильно зробити стяжку підлоги

Як правильно зробити стяжку підлоги

На підлозі стяжка буває двох видів:

Монолітна (цементно-піщана, гіпсова, самовирівнююча);

Суха стяжка.

 

Заходи перед заливкою стяжки

Цементна стяжка виготовляється з цементу і піску в співвідношенні 3:1 з додаванням води;

Вид стяжки визначається, виходячи з функціонального призначення приміщення і його вологості;

Далі в кімнаті визначається нульовий рівень за допомогою водяного рівня. Нульова точка визначається одночасно у всіх приміщеннях на відстані 150 см від поверхні підлоги. На цій відстані робиться відмітка на стіні і проектується на всі інші стіни, використовуючи водяний рівень. Потім всі позначки з'єднуються, і виходить нульовий рівень всіх приміщень;

Виміряйте відстань від межі до поверхні підлоги на всіх стінах. Найменший показник говорить про те, що в цій точці підлога найвища;

Визначившись з видом стяжки, починайте готувати основу для її нанесення. Вам потрібно демонтувати підлогове покриття, видалити старі елементи основи, а потім пил з поверхні пилососом. Остаточним етапом в підготовці стане ґрунтовка основи для кращого схоплювання.

Зверніть увагу! При використанні всіх видів стяжки, крім самовирівнюючої, її шар повинен перевищувати 3 см.

 

Технологічний процес заливки підлоги стяжкою

Низ стін по всьому периметру обклеюється рубероїдною стрічкою таким чином, щоб її ширина перевищувала наступний шар стяжки на 15 см. Якщо на поверхні підлоги є отвори або щілини, обробіть їх клеєм, який убезпечить ваших сусідів знизу від протікання стяжки.

 

Маяки для заливки

Подальшим кроком самостійної заливки стяжки є розстановка маячків. Саме від якості їх установки залежить хід подальших робіт. Роль маяків будуть грати Т-подібні напрямні з металу. Вони фіксуються за допомогою розчину для стяжки. Перший маяк розташовується на відстані 20 см від поверхні стіни. Інші маяки кріпляться паралельно один до одного з кроком в 30-40 см. Уклавши маяки на розчин, вирівняйте їх за допомогою рівня. Вирівнювати необхідно за всіма напрямками від маяків. Якщо рівень на всій поверхні підлоги дорівнює нулю, то ви все зробили правильно, після цього залишається чекати застигання розчину.

 

Заливка розчину для стяжки

Як  тільки встановлені маячки, і розчин остаточно застиг, можна починати безпосередньо заливку стяжки. Це робиться наступним чином: замішаний розчин виливається між двох маячків, починаючи від дальньої стіни. Далі шар розрівнюєте по напрямку до себе. Аналогічним чином заливається вся поверхня підлоги. Цей процес доцільно проводити з напарником, який буде вирівнювати шар, в той час як ви замішуватимете нову порцію розчину.

 

Завершальні процедури

Після того, як вся кімната залита стяжкою, процес ще не закінчено. Вам необхідно забезпечити оптимальні умови для її висихання. Для повного затвердіння шару потрібно від 24 до 28 днів. Щоб стяжка не висохла раніше, її необхідно оббризкувати водою кілька разів на день протягом не менше 14 днів. Або ж ви можете постелити на підлогу поліетиленову плівку і зволожувати залежно від міри висихання.

Зверніть увагу! Ви можете ходити по підлозі вже через тиждень, але до експлуатації стяжка буде готова лише через місяць. Якщо ви поквапитеся, то вся виконана робота може бути зіпсована,  і вам доведеться починати все спочатку.

 

Перевірка виконаної роботи

Через необхідну кількість часу, вам слід впевнитися в якості виконаної стяжки.

Зробіть візуальний огляд кольору покриття – воно повинно бути однорідним.

Вам потрібно перевірити рівність поверхні за допомогою двометрового рівня. Нормами допустимі зазори не більше 4 мм.

Далі перевірте твердість поверхні шляхом удару молотком по дотичній. У разі неправильної витримки підлога може покритися тріщинами.

На цьому процес самостійної заливки стяжки підлоги можна вважати завершеним, і якщо ви все виконали, дотримуючись технологій, то ваше підлогове покриття прослужить вам максимально допустимий строк й буде радувати вас і всю родину.

В іншому випадку вам доведеться переробляти всю роботу спочатку, а це в свою чергу потребує фінансових витрат.

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: дім, Ремонт
В тему