Поради

Щоб урятувати племінницю, віддала їй серце новонародженої донечки

Щоб урятувати племінницю, віддала їй серце новонародженої донечки

Оленка та Андрій – двійнята. Хоч зовні і не дуже схожі, та із самого народження були нерозлийвода. Хлопчик ріс світловолосим та енергійним, а дівчинка – темноволосою і була, здавалося, завжди серйозною.

Коли пішли до школи, Андрієві легко давалися точні науки, а от із творами та граматикою йому допомагала сестричка. Тим часом Оленка дуже добре малювала, тому, мабуть, і вибрала професію вчительки образотворчого мистецтва. Андрій же вступив до інституту на міжнародні відносини. Добре вчився, і на практику за програмою обміну досвідом поїхав за кордон. Після навчання виїхав на постійне місце проживання і там знайшов свою долю.

Весела Марися безміру кохала свого чоловіка. От тільки Бог довго не давав парі діточок.

А от в Оленки було двоє чарівних хлопчиків. Один уже до школи пішов, а другий готувався іти на навчання через рік. З чоловіком, щоправда, в неї не склалося: любив хильнути, а іноді навіть руки простягав. Але хитрий був: бив так, що не залишалося слідів на обличчі, або душив через одяг. Коли вже переходив через край, то брала дітей та йшла до батьків. Кілька днів перебивалася там, а потім знову і знову пробачала та поверталася додому.

Брат знав про цю ситуацію, але трохи поверхово. Та й навіщо йому засмучуватися? Мав свою сім’ю, свої проблеми…

Радісна новина прийшла в обидві сім’ї: Марися вперше, а Оленка вже втретє готувалися стати мамами. Андрій на руках носив свою польську дружину від щастя, все, чого забажає, купував, до найкращих лікарів водив, пилинки здмухував. Марися ж через сильний токсикоз на початку вагітності змушена була весь лежати, а чоловік навіть їсти готував сам, прибирав, увечері заколисував та заспокоював: «От скоро народиться донечка, назвемо її Поля, як мою матір. А потім, як буде хлопчик, – на честь твого батька Мареком, а якщо знову донечка, то як твою матір – Дануся».

В Оленки була зовсім інша ситуація. Як благовірний дізнався, що вона вагітна, то відразу почав звинувачувати: мовляв, не його це дитя. Змушував зробити аборт.

  • Маємо двох спиногризів, а ти тут ще одне народити хочеш! Я вам усе життя батрачити буду, а ще хочу для себе пожити, – кричав, забирав із дому гроші та йшов пиячити.

Але жінка твердо вирішила не позбавляти життя ще ненароджену дитинку.

  • А може, то Бог мені подарує донечку, буду мати на старість помічницю. Хлопці розійдуться, а вона буде біля мене, догляне, бо й так немає з ким доживати, – думала Олена, щодня вмиваючись гіркими слізьми.

Уже наближався останній місяць вагітності. Оленка відправила синочків до бабусі, бо важко їй було готувати на всіх, прибирати та стежити за малими непосидами, а чоловік і далі з роботи повертався через пивну. Попоравшись у хаті, Олена прилягла на бік: нила поясниця, бухкало в голові. Погладжувала живіт та заспокоювала дитя: ще трішечки – і я тебе побачу…

Того вечора зле себе почувала й Марися. Паморочилося в голові, нило внизу, ще й останні аналізи ти УЗД показали, що з маленьким сердечком дитинки щось не те. Зателефонувала Андрієві, то й кинув усю роботу, примчав до дружини та відразу відвіз її до шпиталю. Там Марисю відразу взяли в операційну, щоб викликати штучні пологи та врятувати матір і дитя...

Оленчин чоловік прийшов додому, як завжди, п’яним. Пройшов по чисто вимитій підлозі брудними черевиками, залишаючи чорні сліди до холодильника. Шукав щось закусити після добряче випитого з такими самими, як він, пияками.

  • Є тільки зелений борщ, – тихо промовила Оленка, – не встигла нічого, бо погано себе почуваю.
  • То ти розляглася собі, як пані, а чоловік не має що їсти, – прогримів п’яниця і перший удар завдав у голову.

А далі як оскаженів: молотив руками по чім попало, а коли впала на підлогу то ще й ногами.

Прикривала Оленка живіт як могла, але коли вже непритомніла, відчула, як щось гаряче полилося з неї …

  • Боже, поможи дитині, – тільки встигла подумати.

Розлючений та захеканий чоловік навіть не звернув уваги на калюжу крові, що розпливалася під Оленою, вийшов із хати та грюкнув дверима. Тільки під ранок сусідка, яка приносила дітям молоко, знайшла її страшно побиту, у крові та ледь живу. Жінка не приходила до тями цілий день, а лікарі боролися за життя новонародженої донечки до останнього.

У момент останнього подиху немовляти Олену ніби виштовхнуло щось із темряви, вона розплющила очі, і перше, що промовила, було:

Дитина, де моя дитина? Де моя донечка?

Стара акушерка опустила голову: важко матері сказати, що її дитятко не вижило. Та й вона сама ледь не попрощалася зі світом через чоловіка-нелюда.

Покажіть її мені, дайте мені мою кровиночку, – одними губами прошепотіла Олена, – я хочу її побачити.

У білому згорточку лежало маленьке тільце немовляти, а коли відкинула кутик, то мало знову не знепритомніла: на малесенькій голівці була страшна синя із кривавими прожилками гематома. Притулилася губами до ще теплої голівки і гаряче вмила її пекучими гіркими слізьми.

У той час Марисі зробили кесарів розтин, але прикру новину повідомили молодому батьку: дівчинка народилася із проблемами на серці, то малоймовірно, що виживе. Треба донор. Терміново.

Зателефонував матері, яка в той час була біля Оленки, розказав радісну і водночас сумну звістку.

Рішення Олена прийняла відразу: слабким голосом у трубку сказала братові, що не треба шукати донора: якщо маленьке сердечко її донечки врятує його дитинку, то вона готова піти на це.

***

Поля – не така світловолоса, як татко, а з темними кучерями, як тітка Олена, енергійно вискочила з авто й побігла до своїх українських братиків. За нею вийшли Андрій та Марися, щасливими очима дивлячись на донечку. До них вийшла Олена, яка погарнішала після розлучення, обійняла племінницю, у грудях якої билося серце її донечки, і попросила Бога, щоб її янголятко на небі теж було щасливим.

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

В тему

Останні матеріали