Поради

Сім чудотворних ікон України

Сім чудотворних ікон України

Український народ тісно пов’язнаий із релігійним життям та віруванням, тому ікони є невід’ємною частиною життя усіх українців. Обряди хрещення, весілля, купівля оселі – ніщо в житті українця не відбувається без участі ікони. Пропонуємо сім чудотворних ікон України, до який моляться та вшановують уже впродовж віків. 

Почаївська ікона Божої Матері знаходиться у м. Почаєві на Тернопільщині.

У 1559 році митрополит Неофіт із Греції подарував її Ганні Гойській за те, що вона надала йому притулок. Образ прославився численними зціленням. До нього моляться, коли просять про одужання і про захист від ворогів видимих ??і незримих.

Зимненська ікона Божої Матері (Свято-Успенський Святогірський Зимненський жіночий монастир, с. Зимно Волинської області) відома здатністю повертати мир у сім'ю, зцілювати від безпліддя і онкохвороб.

Божа Матір «Милосердна» (Свято-Миколаївський жіночий монастир, м. Городок Рівненської області). Інша назва – «Козельщанська», або «Милосердна». Її вважають заступницею дівчат та жінок і просять у неї зцілення від жіночих хвороб, а також благають про родинне щастя та дітей.

«Казанська Божа Матір» (храм у селі Кулевча Саратського району Одеської області). Справжні чудеса спостерігають прочани з усього світу, які навідуються до цієї ікони. Раз на рік за склом образу із сухих стебел цвітуть… справжні лілії. Учені вже встановили, що доступу води та кисню під скло немає. Тож пояснити феномен не можуть ніяк. Досліджували ікону біологи, криміналісти.

«Віра, Надія, Любов і матір їх Софія» (Софіївський собор, м. Київ). Відома неї звертаються із проханням про створення і збереження сім'ї. Вона допомагає тим, хто хоче мати дітей. Заміжні жінки з дітьми моляться перед образом про здоров'я всіх членів сім'ї, одужання дитини, позбавлення від жіночих недуг і захворювань суглобів. Молитва перед іконою допомагає позбутися скорботи і печалі.

«Пантелеймон цілитель» (Свято-Покровський архієрейський собор, м. Запоріжжя). Великомученик Пантелеймон – один із найбільш шанованих святих. До цього образу звертаються не тільки православні, а й католики, мусульмани, всі, хто вірить у його цілющу силу. Ікона допомагає вилікуватися від хвороб, туги і зневіри. У неї просять про невідкладну допомогу, про зцілення тіла і душі.

Єлецька Чернігівська ікона Божої Матері (Єлецький монастир, м. Чернігів). Ікону знайшли у 1060 році на ялині під Черніговом. Так і назвали її – «Чернігівською». Антоній Печерський, засновник Києво-Печерської лаври, благословив князя Святослава побудувати на цьому місці Єлецький Успенський монастир. «Єлецька Божа Матір» допомагає позбутися хвороб, ворогів і нещасть, справитися із блудом, зцілює від алкоголізму, наркоманії.

 

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

В тему