Люди

Був у комі, пережив сепсис, схуднув на 40 кг, а тепер уже ходить

Був у комі, пережив сепсис, схуднув на 40 кг, а тепер уже ходить

Іще декілька років тому Віктор Грищук був комбайнером, збирав зерно, радів життю за улюбленою справою – риболовлею. Але в березні 2022-го пішов захищати нас із вами.

У лавах 59-ї окремої мотопіхотної бригади ім. Якова Гандзюка Віктор був стрільцем. Після першого поранення повернувся у стрій. А після другого ледь не попрощався із життям, - йдеться у газеті «Твій вибір».

Наново вчився сідати і ложку тримати

Усе сталося на Донеччині весною цього року. 51-річний Віктор виходив на позицію, а тут – кацапські дрони. Приліт. Вибух. І… переламані руки, ноги, щелепа, пробита легеня.

Щоб зберегти життя бійцеві, лікарі ввели його в медикаментозну кому, годували через зонд. Руки та ноги, в яких кістки були у багатьох місцях поламані, скріпили зовнішніми фіксаторами. Ослаблений організм бійця атакували інфекції. Тож довелося боротися ще й із сепсисом – загальним запальним процесом в організмі, через який виходять з ладу внутрішні органи.

За той складний період Віктор Грищук утратив майже половину маси тіла і важив близько 50 кг. Але врешті стан пораненого вдалося стабілізувати. І евакуаційним потягом чоловіка привезли з Києва до львівського центру Unbroken.

Як розповіли у центрі, Віктор не міг самостійно рухатися і потребував постійного догляду. Адже м’язи чоловіка ослабли настільки, що довелося наново вчитися елементарних речей: сідати, тримати ложку, вставати.

У Львівській міськраді розповіли, що ветерану також виконали дренування плевральної порожнини – це така медична процедура, коли із простору між легенею і грудною стінкою видаляють надлишок повітря, крові чи рідини.

Після цієї процедури Віктору зняли апарати зовнішньої фіксації кінцівок і взялися оперувати руки й ноги. Для того лікарям потрібно було з’єднувати фрагменти розтрощених кісток та фіксували їх ізсередини за допомогою різних металевих конструкцій у правильному анатомічному положенні – до їхнього повного зрощення.

Відновитися допомагає риболовля

На щастя, все вдалося. Коли організм трохи «відійшов» після оперативних втручань, Віктор почав займатися з фізичними терапевтами.

За місяць активних вправ захисник уже навчився пересідати з крісла колісного на кушетку, вертикально переміщатися по залу та їсти самостійно. Крім цього, він майже повністю повернувся до своєї звичної ваги. А в перспективі, кажуть спеціалісти, чоловік зможе пересуватися самостійно, без підстрахування.

Наразі на Віктора чекає ще одна операція – з коригування щелепи. Але це на перспективу. Бо поки має загоїтися нога.

А щоб ветеран швидше повертався до повноцінного життя, його відпустили додому. Бо там не лише рідні, але й улюблений відпочинок – риболовля.

Ніна Грицюк

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: донецьк, війна з Росією
В тему