Люди

Через три місяці після смерті чоловіка відчула, як б’ється його серце…

Через три місяці після смерті чоловіка відчула, як б’ється його серце…

Драматична історія жінки, яка втратила свого чоловіка, але врятувала чужу дитину, і не тільки її, – три місяці тому Надія Шелестак зважилася на найскладніше у своєму житті рішення – віддати органи свого чоловіка на порятунок інших людей. Тоді уперше в Україні відбулася пересадка серця дитині і вперше пройшла пересадка легенів. Та, попри це, родичі покійного звинуватили пані Надію у тому, що вона продала органи чоловіка і поклала собі до кишені чи не мільйон.

Пожертвувати органи батька першим вирішив син

Усього органи померлого чоловіка врятували 5 життів! 13-річний Максим Давидюк із Волині, який і став першою дитиною в Україні, якій пересадили серце, з новим «двигуном» живе уже три місяці. Як ми уже писали, влітку в хлопця стався інсульт. Його стан був настільки важкий, що час ішов на дні. Медики довго не наважувались повідомити його батькам невтішний діагноз «дилатаційна кардіоміопатія». Простіше кажучи, серце дитини дуже збільшилося й не перекачувало крові, а лише пульсувало. І якби не пересадка, як наголошує Тетяна Давидюк – матір хлопця, її сина вже не було б серед живих.

І ось серце для хлопчика таки знайшлося. Від 54-річного чоловіка, який переніс важкий інсульт, а його мозок помер. Рішення підписати згоду на трансплантацію органів свого коханого його дружині – Надії Шелестак, далося не легко. У подружжя – двоє дітей. І вирішальну роль у цьому рішенні відіграв саме старший син Мар’ян. Він і переконав маму  погодитися на пропозицію лікарів. Мовляв, тата уже не повернути, але частинка його може жити в інших людях. Жінка погодилася. Але тоді вона і гадки не мала, що їй доведеться вислухати від родичів покійного чоловіка. Її, і без того розбиту горем, вони звинувачували в продажі органів свого чоловіка. Мовляв, на його смерті вона заробила мільйон!

– У чоловіка стався крововилив у мозок, але його серце ще билося. Його завезли у лікарню до Львова. Потім лікарі запропонували, аби я підписала згоду на пересадку його органів. Пояснили, його мозок вже мертвий. Я тоді сказала, як так, його ж серце б’ється! А лікар тоді мені каже: «Давайте я вам щось покажу». І відключив апарат. Серце чоловіка не билося… А його родичі мене звинуватили в тому, що я продала органи Михайла! Я майже місяць ходила плакала. Казали, що Надька чоловіка здала на органи і взяла мільйон. Я ж ні гривні не взяла. Ще родичі чоловіка казали, що я винна, що він помер. Але хіба ж його забила? – каже плачучи жінка.

Власне, на закиди усіх таких «експертів» відповідає генеральний директор Українського центру трансплант-координації Дмитро Коваль:
– Ніхто в Україні із тих, хто дав згоду на пожертву органів близької людини, не отримав ні копійки, так само, як і люди, які одержали ці пожертви, нічого не сплачували. Операції з пересадки органів повністю оплачує держава.

Коваль наголосив, що рішення про смерть мозку ухвалює не одна людина, а цілий консиліум лікарів.

Притулилася до грудей, де б’ється серце коханого, і заспокоїлася…

У важні хвилини пані Надію заспокоював старший син. Він показував фото врятованого 13-річного Максима і казав: «Дивись, мамо, тата немає, але хлопчик живе. Його серце б’ється». І лише після особистого знайомства із врятованими її чоловіком людьми пані Надія змогла по- справжньому заспокоїтися і відкинути усі сумніви.

Віктор Бабій – перший в Україні пацієнт, якому провели трансплантацію донорських легень в Україні. Із діагнозом «бульозна емфізема легень» відлік його життя йшов на місяці.

«Я дякую пані Надії за такий подвиг. В мене іншого виходу вижити не було, рахунок йшов на місяці. Після операції я дихаю сам! Раніше сходами не піднявся би, а зараз можу», – усміхається Віктор.

Нині чоловік живе звичним життям, ходить у магазин, планує майбутнє й очікує народження онуків. «Пів року тому син одружився, тож сподіваюся, що буде онучка з рожевими бантиками», – додає він.

А найочікуванішим було знайомство пані Надії з тим, в грудях кого б’ється серце її чоловіка. Із 13-річним Максимом Давидюком. Він приїхав у телестудію, де власне і відбулася ця хвилююча зустріч, з букетом квітів і вручив їх жінці. Хлопчик подякував їй за допомогу і попросив прикласти руку до його грудей – аби пані Надія відчула, як б’ється серце її чоловіка.

«Живи здоровим і пам’ятай мене», – обійняла його у відповідь жінка.

І коли почула, як б’ється серце її коханого, то вкотре переконалася, хай там що говорять злі язики, а вона таки вчинила правильно.

Ірина Бура

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Волинь, луцьк, донори, Долі
В тему