29 Листопада 2017
Новини

Яке сьогодні свято – 29 листопада

Яке сьогодні свято – 29 листопада

День сьогодні можна перетворити на свято, але в незвичайне, якщо заглянути в минуле нашого народу.

День солідарності з палестинським народом

Цього дня 1947 року Асамблея ООН прийняла резолюцію про розділ Палестини. Палестина спочатку відмовилася від власної державності, коли це пропонувалося при заснуванні Держави Ізраїль, а потім передумала, захотіла автономії в її складі (повідомляється, що це відбулося не без впливу й активного сприяння СРСР).

Релігійні свята

Апостола i євангелiста Матфея. Праведного Фулвіана, князя Ефiопського, у хрещеннi Матфея.

Літургія святителя Йоана Золотоустого.

Строгий піст: не споживаємо м’ясного, молочного, яєць, риби, олії.

Цього дня вшановується пам’ять Левія Матвія – одного із дванадцяти апостолів, найближчих учнів Ісуса Христа. Про святого відомо небагато. Євангеліє повідомляє, що євангеліст Матвій був митарем – збирачем мита, якого Христос покликав слідувати за ним. Матвій покинув усе і пішов услід за Ісусом. Про подальше життя апостола мало відомостей, окрім того, що він був страчений у римській фортеці Апасарос на території сучасної Грузії за проповідь християнства. Євангеліст Матвій традиційно вважається автором Євангелія від Матвія, написаного арамейською мовою.

У Київській Русі здавна наші предки жартували: «На Матвія зима потіє: в білій шубі з’явилася, на листопад сподівалася». Також казали: «На Матвія земля пріє», – тобто стає вологою від підталого снігу. А ось якщо цього дня дули буйні вітри, то хуртовини повинні були тривати до Миколи Зимового. Якщо хмари йшли низько – чекали холоднечі. Незважаючи на суворий піст, цього дня селяни любили ходити один до одного в гості. Стіл, звичайно, був пісним, але скромність частування компенсувалася душевними розмовами. 

Друзі! Підписуйтесь на наш канал в Telegram та сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Україна
В тему