27 Листопада 2017
Новини

Українцям наказали довго жити – тепер на швидку допомогу чекати не варто

Українцям наказали довго жити – тепер на швидку допомогу чекати не варто
У зв'язку з нововведенням Міністерства охорони здоров'я в Україні виникне проблема зі швидкою допомогою - за викликом будуть приїжджати водій, перейменований в медичного техніка і парамедик, які не будуть зобов'язані виїзджати на виклики додому. Про це в своїй статті для  ZN.UA пише  Ольга Скрипник..
 
Вона зазначила, що за ініціативою Міністерства охорони здоров'я України від 26 жовтня 2017 року Міністерство економічного розвитку і торгівлі скасувало такі професії:
- лікар-терапевт дільничний, 
- лікар-терапевт підлітковий, 
- лікар-терапевт цехової лікарської дільниці, 
- фельдшер з медицини невідкладних станів,
- сестра медична з лікувальної фізкультури,
- сестра медична з масажу. 
При цьому назву професії "лікар-терапевт" змінено на "лікар внутрішньої медицини".
 
Разом з тим в класифікатор професій включили поняття "парамедик", "інструктор з надання догоспітальної допомоги" і "екстрений медичний технік".
 
На думку Скрипник, медпрацівники не готові до таких різких змін, їх чекає скорочення штатів, і можуть виникнути проблеми з наданням невідкладної швидкої допомоги. 
 
"Кваліфікаційні вимоги до фельдшерів і парамедиків абсолютно різні. Професію скасували, а що нам робити далі? МОЗ не дає ніяких рекомендацій", - наводить Скрипник слова старшого лікаря Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Києва, голова місцевого профкому Наталії Стахової.
 
"Кваліфікаційні вимоги складені так, що медична освіта їм не потрібна. Завдання цих людей - доставити пацієнта в лікарню. Вони повинні лише підтримувати життєво важливі функції організму, а повноцінне надання медичної допомоги, встановлення діагнозу - зовсім не їх компетенція", - пояснила вона.
 
"До того ж вони будуть виїжджати на екстрені виклики тоді, коли подія відбувається на вулиці, - аварії, катастрофи, тощо. На виклик в квартиру їхати вони не зобов'язані", - уточнила лікар.
 
За словами Стахової, гіпертонічний криз, підозра на інфаркт або інсульт - це зовсім не ті причини, за якими слід викликати парамедиків.
 
"Хворий повинен самостійно якось дістатися до лікарні. Якщо вистачить сил, звичайно. А якщо ситуація критична, то вийти на вулицю і вже там кричати, просити допомоги. На такі випадки парамедики начебто будуть приїзджати", - зазначає медпрацівник.

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Україна
В тему