23 Листопада 2017
Новини

Вчені стверджують, що на планетах-океанах не може бути життя

Вчені стверджують, що на планетах-океанах не може бути життя

Розвиток життя відбувається тільки в тому випадку, якщо на поверхні планети протікають процеси вивітрювання.

Вчені Університету штату Аризона дійшли висновку, що планети, повністю або майже повністю вкриті океанами, не підходять для пошуку життя. У воді таких небесних тіл відсутній фосфор — основний компонент ДНК і інших біологічних молекул. Про це повідомляє lenta.ru.

На думку дослідників, розвиток життя відбувається тільки в тому разі, якщо на поверхні планети протікають процеси вивітрювання — руйнування гірських порід під впливом води й атмосферних газів. Фосфор потрапляє в океани з потоками дощової води із суші, однак, якщо суші немає, то вміст необхідного для життя елемента буде в три-чотири рази меншим, аніж на Землі.

В такому випадку, якщо живі організми на планеті-океані все ж з’являться, вони нагадуватимуть мікроскопічні водорості, а їх кількість буде надто малою, щоб наситити атмосферу киснем у концентраціях, характерних для Землі. Розгледіти ознаки існування життя на таких об’єктах за допомогою потужних космічних телескопів буде неможливо, тому, на думку дослідників, необхідно звертати увагу на планети з меншим вмістом води на поверхні.

За словами вчених, це вказує на те, що число придатних для життя планет менше, ніж вважалося раніше. Навіть якщо небесне тіло розташовується на оптимальній відстані від батьківської зірки й існування рідкої води на ньому можливе, це не є достатньою умовою для появи організмів. 

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Світ
В тему