20 Листопада 2017
Новини

Несподіваний прогноз цін на їжу й одяг в Україні

Несподіваний прогноз цін на їжу й одяг в Україні

Експерти кажуть: з нового року ресторани збираються підвищувати ціни, а одяг, за їхніми прогнозами, не подорожчає, пише vesti-ukr.com. 

Дорожче – до березня

За словами гендиректора консалтингової компанії «Ресторанний консалтинг» Ольги Насонової, ціни в ресторанах поповзли вгору. «Сталося планове подорожчання на 10 – 15%. Таке відбувається восени щорічно», – каже експерт. Наступний перегляд цін у бік збільшення буде вже на початку 2018 року. «Страви подорожчають ще на 10%. Це станеться або відразу після Нового року, або в березні. І пов’язано це буде з переглядом зарплати співробітникам і коливаннями курсу. Плюс зростання комуналки», – зазначає Насонова.

Але, на думку експертів, «накинуть» у ціні ті заклади, які впевнені, що не залишаться без клієнтів. Решта навряд чи ризикне. При цьому, щоб не бути в збитку, можуть піти на хитрість – підміняти дорогі інгредієнти дешевшими. «М’ясо підмінити неможливо. Смак, наприклад, мармурової яловичини легко відрізнити від звичайного м’яса. А ось з рибою таке проробити можна. Навіть гурмани не знають смаку всіх екзотичних риб. Тому під чудернацькою назвою може ховатися щось простіше. До того ж, щоб не підвищувати ціни, ресторани можуть зменшувати розмір порцій», – каже Насонова.

Речі не «стрибнуть»

Тим часом одяг поки дорожчати не буде. «Основний стрибок цін уже позаду. А нинішні коливання для речового ринку залишаються в межах норми. Тим більше постачальники одягу в своїх цінах враховують валютні ризики», – каже експерт Асоціації постачальників торговельних мереж України Віталій Бушковський. До того ж, за його словами, сьогодні дорогий імпортний одяг витісняє дешевший вітчизняний. «Після обвалу курсу долара з 8 до 27 грн купівельна спроможність знизилася настільки, що імпорт став багатьом не по кишені. Представники української легкої промисловості швидко зорієнтувались і за рахунок імпортних тканин і дешевої праці українців запропонували непоганий товар за помірними цінами», – зазначає Бушковський. 

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Україна
В тему