14 Листопада 2017
Новини

Аби уповільнити інфляцію, треба повернути державне регулювання цін

Аби уповільнити інфляцію, треба повернути державне регулювання цін

Голова Ради Національного банку України Богдан Данилишин вважає доцільним відновлення роботи Державної цінової адміністрації та державного регулювання цін на продукти харчування для зниження темпів інфляції. Інформує finance.ua.

«Аналізуючи наслідки рішення уряду про скасування регулювання цін на продукти харчування, вважаю його передчасним, оскільки в умовах монополізованої економіки України воно призвело до підвищення темпів інфляції. Вважаю доцільним відновлення роботи Державної цінової адміністрації, яка на етапі переходу економіки України від рецесії до зростання здійснювала б контроль за ціноутворенням, на яке сьогодні ринок має дуже односторонній специфічний вплив – зростанням споживчих цін», – зазначив Данилишин.

За словами Данилишина, зараз в Україні спостерігається типова інфляція пропозиції – під впливом зносу основних виробничих фондів, низької ефективності та продуктивності праці, збільшення вартості обладнання, сировини і напівфабрикатів зростає собівартість продукції.

«Через збільшення витрат виробники змушені піднімати відпускні ціни. Це транслюється в роздріб. Тобто ключовим фактором динаміки споживчих цін зараз є збільшення собівартості продукції», – написав він.

Данилишин зазначив, що вплив НБУ на рівень інфляції істотний, але він не має визначального значення. «Сильний вплив на зростання споживчих цін мають фактори, які не підконтрольні НБУ. Серед них, разом зі скасуванням регулювання цін на продукти харчування, – зростання адміністративно регульованих тарифів на послуги ЖКГ, збільшення цін виробників промислової та сільськогосподарської продукції. Ці фактори діють на боці витрат, тому НБУ обмежений у протидії зростанню цін», – зазначив голова Ради Нацбанку.

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Україна
В тему