14 Листопада 2017
Новини

Українці платитимуть за комуналку по-новому

Українці платитимуть за комуналку по-новому

Українці через півроку отримають житлово-комунальні послуги за новим законом, Рада після повторного другого читання ухвалила новий Закон “Про житлово-комунальні послуги”. Пише finance.ua. з посиланням на Сегодня.

Зокрема, він передбачає введення абонплати за гарячу та холодну воду та опалення.

Зокрема, абонплату за воду доведеться платити, незалежно від того, користувався нею споживач чи ні, а за тепло — весь рік, а не тільки в опалювальний сезон. Планується, що ці гроші підуть на ремонт та обслуговування тепло- і водомереж. При цьому теперішня вартість куба води і гігакалорії тепла зменшиться на величину абонплати.

Якою буде абонплата, поки що невідомо, оскільки протягом півроку після вступу закону в силу її повинен розрахувати Кабмін. За електроенергію, газ та вивіз побутового сміття абонплата поки що не вводиться, але для жителів багатоповерхівок це не критично, бо за газ і сміття вони все одно платять за нормами.

Енергоексперт Валентин Землянський говорить, що від введення абонплати постраждають ті, хто мало користується водою. А директор Асоціації управителів багатоквартирних будинків Андрій Нікончук підкреслює, що для того, щоб оцінити нововведення, потрібно дочекатися, коли буде визначено розмір абонплати, а закон набуде чинності.

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Україна
В тему