14 Листопада 2017
Новини

Наступає льодовиковий період: чи виживе людство?

Наступає льодовиковий період: чи виживе людство?

Людство вже в найближчі роки може зіткнутися з так званим Малим льодовиковим періодом, здатним дуже серйозно вплинути на наше життя. Його причиною може стати сильне зниження сонячної активності, свідченням чого, зокрема, є повне зникнення плям із поверхні Сонця.

Вчені Лабораторії рентгенівської астрономії Сонця Фізичного інституту Російської Національної академії наук помітили його вчора, 13 листопада, передає офіційний сайт наукової установи. Повідомляє by24.org.

Як свідчать свіжі світлини, зроблені рентгенівським телескопом, вперше за всю історію спостережень на Сонці немає жодної плями – в усякому разі, на тій його стороні, яка обернена до Землі. Вивчити зворотну сторону зірки зі зрозумілих причин технічно неможливо, проте фахівці небезпідставно припускають, що і там аналогічна картина.

«Виходячи з картини, яку ми спостерігаємо зараз, Сонце невідворотно рухається до чергового мінімуму, який буде досягнутий між кінцем 2018-го року і першою половиною 2019-го, – пишуть вчені Лабораторії рентгенівської астрономії Сонця. – На даний момент Сонце, судячи з усього, почало входити в третій етап, який характеризується поступовим зникненням плям. На цьому етапі все ще на короткий час можуть з'являтися окремі плями і навіть відбуватися слабкі спалахи, але це лише останні згасаючі сплески активності. Остаточне зникнення плям із Сонця може статися вже протягом 2 – 3 найближчих місяців»

Нагадаємо, останній так званий Малий льодовиковий період в історії Землі, який спостерігався на стику XVII і XVIII століть, збігся за часом з відомим збоєм сонячного циклу, протягом якого на Сонці протягом майже 50 років не було плям – тобто активність нашої зірки завмерла в точці мінімуму на кілька десятиліть.

Що це може означати для людства? Перш за все – суттєву зміну погоди, яке неминуче викличе наслідки в сільському господарстві, житлово-комунальній галузі та роботі транспорту. Зокрема, зими в нашому кліматичному поясі стануть такими ж морозними, як були на межі XVII і XVIII століть, а звичні сільськогосподарські культури не встигатимуть визрівати за коротке і спекотне літо. Само собою, значно збільшаться і витрати жителів північної півкулі Землі на опалення. І, хоча Малий льодовиковий період не загрожує людству глобальними катаклізмами і тотальним вимиранням, він значно вдарить по економіці всього світу.

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Світ
В тему