Загальновизнана теорія еволюції передбачає, що всі зірки спочатку втрачають більшу частину водню під час вибуху, а потім трансформуються через чорну діру. У 2014 році вченими була відкрита наднова зірка, яка отримала назву iPTF14hls, і по каналу на неї не звернули ніякої уваги, повідомляє Ліга.НЕТ.
Однак через деякий час співробітники Las Cumbres зафіксували зростання яскравості зірки слідом за спадом, що є вкрай нестандартним феноменом.
За підтримки потужностей обсерваторії Keck група вчених з'ясувала, що iPTF14hls – наднова зірка II класу. Зазвичай при таких вибухах яскравість зростає протягом тижня або двох, після чого світило згасає протягом півтора років.


Проте зірка iPTF14hls вибухає знову і знову, при чому за архівними фото вдалося з'ясувати, що зірка вибухала ще в 1954 році.
"Сказати напевно, що це одна і та ж зірка, ми поки не можемо. Але так як наднові – надзвичайно рідкісне явище, а та галактика досить дрібна, ми вважаємо, що це одна і та ж зірка з імовірністю 95 – 99%. Але все ж це може бути щось зовсім інше", - говорить керівник групи Яір Аркави.
Вчені вважають, що iPTF14hls могла бути в 200 разів більшою за Сонце, тобто гіперновою. За попередніми припущеннями саме розміри зірки пояснюють її нестандартну поведінку.
Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.