9 Листопада 2017
Новини

Комуналка: українці дізнаються, за що платять

Комуналка: українці дізнаються, за що платять

Рада прийняла закон про демонополізацію ринку житлово-комунальних послуг.  Закон передбачає прозорий поділ тарифу із зазначенням розміру плати за комунальні послуги та плати власне за послуги з управління. Про це повідомляє УНІАН.

Сьогодні Верховна Рада України у другому читанні і в цілому ухвалила законопроект, який спрямовано на демонополізацію ринку житлово-комунальних послуг і передбачає прозорий поділ тарифу із зазначенням розміру плати за комунальні послуги та плати власне за послуги з управління. За ухвалення відповідного законопроекту проголосували 262 депутати за необхідного мінімуму у 226 голосів.

Доповідаючи по законопроекту, заступник голови Комітету з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства Альона Бабак повідомила, що він спрямований на реалізацію раніше прийнятого закону про особливості здійснення права власності в багатоквартирному будинку. Згідно з ним, ЖЕКи мають бути позбавлені монополії на ринку надання комунальних послуг. Але домогтися цього, на думку депутата, не вдасться без прийняття законопроекту «Про житлово-комунальні послуги».

Крім того, запроваджується типовий договір на управління будинком, який передбачає прозорий поділ тарифу із зазначенням розміру плати за комунальні послуги та плати за послуги з управління. «Людині треба дати право порахувати, скільки коштує прямий договір, а скільки – колективний. Тому законопроект відкриває можливості вибору для людей у багатоквартирних будинках... Послуги будуть продаватися тільки за лічильниками», – зазначила Бабак.

Окрема частина законопроекту присвячена перевірці якості комунальних послуг. Як вказується в пояснювальній записці, законопроект регулює відносини між споживачами і постачальниками комунальних послуг, включаючи питання встановлення лічильників і оцінки якості надання комунальних послуг.

Законопроект також позбавляє місцеві органи влади права встановлювати тарифи на низку послуг, які виділяються з комплексу послуг ЖКГ і плата за які формує загальний тариф з обслуговування багатоквартирних будинків. Серед таких послуг: переробка та захоронення побутових відходів, централізоване опалення та постачання холодної води тощо.

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Україна
В тему