У Бучі планують звести новий меморіал пам’яті, який розповідатиме про 33 дні російської окупації міста.
Про це повідомив міський голова Бучі Анатолій Федорук.
За словами Федорука, в архітектурному конкурсі переміг проєкт, створений командою Urban Design під керівництвом Станіслава Дьоміна.


Ця компанія раніше спроєктувала реконструкцію напівзруйнованої садиби кінця ХІХ — початку XX століття у Києві, в якій розмістилося посольство Японії в Україні, а також працювала над облаштуванням скверів столиці.
Як пояснив міський голова, новий меморіал у Бучі розповідатиме про окупацію не через цифри чи дати, а через форму, матеріал й тишу. Головна споруда матиме перевернуту конструкцію — це символ перевернутого життя містян, які втратили все. А коридор занурюватиме відвідувачів під землю, але повертатиме на поверхню до світла, щоб показати шлях, яким пройшли люди — від страху до надії, зазначив Федорук.
Поряд планують облаштувати штучну водойму, береги якої вкриють таблички з іменами загиблих.
Меморіал вирішили збудувати на території храму святого апостола Андрія Первозванного та Усіх святих, поряд із яким у 2022 році в братській могилі поховали 116 вбитих жителів.
Нагадаємо, раніше у Бучі відкрили інсталяцію, яка нагадує про мешканців міста, яких російські військові вбили під час окупації.
Звірства росіян у Бучі
31 березня 2022 року українські військові звільнили від російських загарбників Бучу та всю Бучанську громаду на Київщині. Після цього поступово почала з’являтися інформація про звірства окупантів: журналісти і представники влади стали публікувати відео та фотографії загиблих, які лежали просто на вулицях.
За даними поліції, російські снайпери розстрілювали людей із танків, бронетранспортерів, попри білі пов’язки, які військові рф змушували людей носити. Чимало українців були знайдені загиблими у своїх будинках і квартирах від мінно-вибухових травм. Тіла також знаходили у братських могилах, часто — зі слідами катувань.
У березні 2023 року президент Володимир Зеленський повідомив, що через російську окупацію в Бучі та Бучанському районі загинули понад 1400 людей, зокрема 37 дітей.
За інформацією німецької розвідки, перехоплені радіоповідомлення військових рф про масові вбивства у Бучі свідчать, що це були не випадкові дії або вчинки окремих військових, а тактика чи навіть стратегія росії для залякування українців.
Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.