На Волині поодинокі звернення в медичні заклади щодо укусів кліщів почали реєструвати в березні.
Про це повідомили на сайті Волинського обласного ЦКПХ.
Лікарі-епідеміологи наголошують: кліщі можуть загрожувати людині близько 150 недугами. Найпоширеніші з них – кліщовий вірусний енцефаліт й лаймбореліоз (або хвороба Лайма), які поширені на території Волині. Однак варто знати, що не всі кліщі переносять збудників небезпечних захворювань.


«Підчепити» кліща можна на газоні, у траві, невисоких кущах в лісі, а також парку чи сквері, на присадибній ділянці та дачному масиві. Кліщ має здатність триматися на тілі людини (або тварини) до 10-12 діб. Дорослих кліщів, що присмокталися, найчастіше помічають через 2–3 дні: на місці укусу з’являються припухлість, свербіж, почервоніння, а сам кліщ значно збільшується в розмірах.
Інфікуватися можна не лише під час кровоссання кліща, але також при випадковому його розчавленні, або при розчісуванні місця укусу кліща на тілі.
Алгоритм дій, якщо ви виявили на тілі кліща:
- НЕ тиснути;
- НЕ виривати;
- НЕ заливати олією або спиртом;
Потрібно звернутися у травмпункт, де вам допоможуть видалити кліща з тіла і проконсультують щодо подальших дій;
Якщо поблизу немає медичного закладу, потрібно акуратно викрутити обертальними рухами, обхопивши його марлею, або за допомогою пінцета. Потім – продезінфікувати місце укусу (будь-яким спиртовим розчином).
Також можна здати кров на антитіла і за потреби пройти імунотерапію.
Протягом трьох тижнів після укусу кліща слід спостерігати за своїм станом: щоденно вимірювати температуру тіла, а в разі її підвищення чи почервоніння на шкірі, яке продовжує збільшуватися, – негайно звернутися до лікаря.
Існують прості правила, щоб знизити ризик укусу кліща:
- Подбайте про відповідне вбрання: закрите взуття та світлий одяг, головний убір.
- Для захисту скористайтеся репелентом – спеціальним засобом, найчастіше у вигляді аерозолю, що відлякує кліщів. Обов’язково зверніть увагу на тривалість його дії та не забувайте використовувати повторно, коли час дії мине.
- На природі тримайтеся ближче до центру стежки та не заходьте в траву, звільніть від хмизу місце для привалів і відпочинку.
- Ретельно оглядайте себе та своїх близьких хоча б раз на дві години. Відчути укус кліща майже неможливо (він виділяє анестетичну речовину, що знеболює укус).
- Одразу після повернення до помешкання ще раз огляньте себе і близьких: найкраще це зробити в білій ванні з хорошим освітленням.
- Удома виперіть і попрасуйте одяг і речі, якими користувалися на природі.
- Якщо з собою брали домашнього улюбленця – його також слід ретельно оглянути на наявність кліщів.
Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.