Альтернативну угоду про доступ до корисних копалин України українським посадовцям подав Європейський Союз на тлі прагнення Києва укласти подібну угоду зі США.
Про це пише Politico з посиланням на Agence France-Presse.
За словами європейського комісара з питань промислової стратегії Стефана Сежурне, якого цитують журналісти, європейський варіант угоди про копалини передали українським посадовцям під час візиту керівництва ЄС до України з нагоди третьої річниці повномасштабного вторгнення росії.


Єврокомісар заявив, що Україна може забезпечити Європу 21 із 30 критично важливих матеріалів, яких та потребує. Водночас він наголосив: це, мовляв, має бути «взаємовигідним партнерством».
«Додана цінність, яку пропонує Європа, полягає в тому, що ми ніколи не будемо вимагати угоди, яка не є взаємовигідною», — сказав Сежурне.
Раніше голова Європейської ради Антоніу Кошта запевняв, що країни-члени ЄС не вимагатимуть від України жодних корисних копалин в обмін на надання їй допомоги.
Тим часом президент США Дональд Трамп вже анонсував підписання американсько-української угоди про копалини. Для цього він зустрінеться з президентом України Володимиром Зеленським.
Нагадаємо, Дональд Трамп оголосив, що хоче укласти з Києвом угоду, за якою Україна постачатиме Сполученим Штатам потрібні для електроніки рідкісноземельні мінерали в обмін на американську допомогу.
Володимир Зеленський запевнив, що Україна відкрита до американських інвестицій. Він також зазначив, що обговорював таку угоду з Трампом ще у вересні 2024 року, а після вніс її у свій План перемоги як один із пунктів.
За даними ЗМІ, США захотіли отримати право на 50% запасів корисних копалин в Україні.
Однак Зеленський не підписав цієї угоди, пояснивши, що документ не відповідав українським інтересам. Зокрема, він не містив гарантій безпеки та був «надто зосереджений на інтересах США». У Білому домі назвали відмову Зеленського «недалекоглядною».
Після цього Трамп заявив, що Україні потрібно провести вибори, оскільки глава української держави Володимир Зеленський буцімто має лише 4% рейтингу підтримки. Він також сказав, що Україні «не слід було починати» війну, і припустив, що за три роки можна було домовитися про мир.
Крім того, за словами президента США, Україна «матиме проблеми», якщо не підпише угоду з Вашингтоном.
Водночас Майк Волц заявляв про те, що США заслуговують на «відшкодування своїх інвестицій», а не на «ескалацію риторики» та «дивний спротив» з боку України.
Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.