російським полоненим знову дозволять телефонувати рідним, але Координаційний штаб із питань поводження з військовополоненими має дати дозвіл на це.
Про це повідомив представник уряду у Верховній Раді Тарас Мельничук.
За його словами, за технічної можливості й за згоди Коордштабу полонені зможуть скористатися засобами IP-телефонії. Водночас ті полонені, яких підозрюють у злочинах, зможуть телефонувати тільки з дозволу слідчого, прокурора або суду.


Як пише народний депутат Олексій Гончаренко, мета такої постанови — забезпечити полоненим право на спілкування відповідно до положень Женевської конвенції про поводження з військовополоненими.
Зазначимо, що у вересні 2024, коли Україна заборонила дзвінки військовополоненим, омбудсмен Дмитро Лубінець заявляв, що це не порушувало Женевської конвенції, бо документ дозволяє лише листування.
Нагадаємо, ще у квітні 2024 року на сайті Кабінету Міністрів петиція із закликом призупинити надання російським військовополоненим права на телефонний зв'язок набрала необхідні голоси.
Підписанти вважали, що ставлення до полонених противників «має мати розумні межі». Тому вони просять призупинити надання полоненим росіянам права на телефонний зв’язок доти, доки рф також не забезпечить українським захисникам можливість регулярно користуватися телефонним зв’язком.
«Подальша можливість у полонених ворогів зв’язатися з рідними має залежати від політики рф, яка ведеться стосовно наших захисників», — додають в петиції.
А втім, прем’єр-міністр Денис Шмигаль, відповідаючи на цю петицію, заявив, що вважає такі телефонні розмови важливими для того, щоб росіяни не боялися здаватися в полон.
Він також додав, що телефонні розмови «виконують важливу інформативну функцію, яка надає об’єктивну інформацію росіянам про те, що їм не варто боятися здаватися в полон, оскільки Україна дотримується всіх положень Конвенції та забезпечує належні умови тримання військовополонених».
Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.