В Ізюмі посадовець для отримання виплат видавав старі хати за пошкоджені обстрілами

Заступника начальника міськради Ізюма на Харківщині викрили на спробі привласнити 5 млн гривень, виділених на відбудову житла.
Про це повідомили СБУ, поліція Харківщини та начальник Слідчого управління ГУНП в Харківській області Сергій Болвінов.
За даними слідства, посадовець очолював комісію з питань компенсації, і він же організував схему — підшукував старі будинки та оформлював сертифікати для отримання компенсації. Потім фігуранти імітували купівлю інших будинків за ці гроші через родичів та знайомих, а насправді ж — клали в кишені, зазначає Болвінов.


Наприклад, посадовець викупив у жителя Ізюма будинок за 2 тисячі доларів та без його відома подав від імені власника заяву про отримання компенсації. Потім від знайомого експерта отримав неправдивий звіт, що будинок не придатний до нормальної експлуатації. Хоча насправді він не був пошкоджений через війну.
«Вивести» гроші йому допомогла бабуся дружини. Вона нібито продала йому свій будинок у Краматорську, вказавши як спосіб оплати житлові сертифікати. Отримані на банківський рахунок гроші жінка зняла і склала довіреність, аби зять купив на її ім’я авто. Гроші «отоварили» у вигляді Nissan 2017 року випуску за 400 тисяч гривень, повідомляє прокуратура.
У такий спосіб, зазначає Болвінов, службовець встиг «відновити» щонайменше три будинки.
В іншому випадку місцевий житель неодноразово звертався до міськради з проханням допомогти з відновленням даху його старого будинку. Депутат натомість організував розбирання даху і далі діяв за тією самою схемою — без відома власника подав на компенсацію та отримав сертифікат на понад 850 тисяч гривень. Однак розпорядитися коштами не встиг — його викрили правоохоронці.
За попередніми даними, сума завданих державі збитків могла становити 5 мільйонів гривень. Болвінов зазначає, що учасники схеми мали чат в месенджері, який назвали «Королі Ізюма».
Усім фігурантам повідомили про підозру (відповідно до вчинених злочинів) за статтями Кримінального кодексу України:
- ч. 5 ст. 191, чч. 2,5 ст. 27, ч. 2 ст. 15, чч. 4,5 ст. 191 — співучасть, замах та привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем, вчинені в умовах воєнного стану;
- ч. 2 ст. 209 — легалізація (відмивання) майна, одержаного злочинним шляхом.
Посадовцю загрожує до 12 років ув’язнення з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.
Експерт, що фігурує у справі, переховується від слідства, йому повідомлено про підозру заочно.
На тлі корупційного скандалу голова Харківської ОВА Синєгубов анонсував звільнення начальника Ізюмської МВА Валерія Марченка. За його словами, пропозицію щодо кандидата на цю посаду вже подали на розгляд президента.
Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.