Через 10 років пневмонія може стати невиліковною: чому
В Україні через 10 років можуть припинитися трансплантації, а пневмонія стане невиліковною, якщо не припинити зловживання антибіотиками.
Про це заявив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко в етері національного телемаратону.
Міністр зазначив, що формування стійкості до антимікробних препаратів є глобальною проблемою. В Україні вона також у топі питань сфери громадського здоров’я. Проблема посилилася під час епідемії коронавірусної хвороби COVID-19, коли люди через необізнаність лікували вірусне захворювання антибіотиками.
Окрім того, під час великої війни українці зазнають великої кількості поранень. Коли під час евакуаційного маршруту пацієнт проходить 5-6 лікарень, він стикається з великою кількістю «флори». Питання інфекційного контролю в лікарнях не завжди в пріоритеті при напливі поранених, визнає Ляшко. Це призводить до розвитку інфекцій, більш стійких до антибіотиків.
Міністр пояснив, що ця стійкість розвивається не в людини, а в мікроорганізмах. І в разі пониження імунітету в людини вони стають патогенними. Якщо приймати антибіотики не згідно з призначенням лікаря, мікроорганізми сформують стійкість до препаратів, і ліки наступного разу не подіють.
«Антибіотики — це не цукерки. Не пігулки, які можна профілактично випити, бо десь щось зачухалося чи засвербіло у носі. Антибіотики вживаються виключно за призначенням лікаря», — наголосив Ляшко.
Він попередив: якщо зараз зневажливо ставитися до антибіотиків, буквально через 10 років може зупинитися трансплантація, бо не буде чим лікувати ускладнення. Також пневмонія може стати невиліковною, можуть повернутися інфекції, «про які ми вже давно забули».
Міністр додав, що важливо дотримуватися всіх рекомендацій медиків — коли, як і скільки вживати препарати: «Бо буває — пропили 2-3 дні і стало краще, а курс був на 7 днів. Після цього навіть зберігають ці антибіотики й коли в когось схоже — [діляться]».
Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.