Закликав до «діалогу» з росією: депутату Шевченку повідомили про підозру
Після того, як нардеп Євген Шевченко закликав почати «діалог» з росією, йому повідомили про підозру в держзраді.
Про оголошення підозри повідомили ДБР та СБУ. Правоохоронці офіційно не розкривають імені депутата. Утім джерело hromadske у правоохоронних органах повідомило, що йдеться про Євгена Шевченка.
Експертиза заяв депутата показала, що той почав завдавати шкоду обороноздатності та інформаційній безпеці України ще до початку повномасштабного вторгнення рф.
Наприклад, у 2021 році публікував неправдиву інформацію щодо відсутності загрози повномасштабного вторгнення рф з території білорусі. Давав інтерв’ю проросійськи налаштованим блогерам та експертам, після чого цей контент поширювався на пропагандистських ЗМІ у рф. Поширював інформацію, спрямовану на дискредитацію західних партнерів та європейських цінностей тощо.
Слідство також встановило, що Шевченко неодноразово їздив до білорусі, де зустрічався з представниками бізнесових, політичних структур та навіть з самопроголошеним президентом олександром лукашенком.
За даними слідства, за протекцією лукашенка депутат та його близькі родичі вели активний бізнес з представниками білорусі, зокрема на ринку електроенергії та міндобрив. Купуючи там товар за заниженими цінами, вони завозили його в Україну через іншу європейську країну й продавали набагато дорожче.
Як пише ДБР, такий «режим сприяння» з боку білоруської влади дозволив депутату за пів року отримати 1,5 млн євро чистого прибутку. Водночас в Україну він зміг перевести лише 500 тисяч євро. Решту не вдалося отримати у зв’язку з блокуванням сумнівних транзакцій з боку фінансового моніторингу одного з європейських банків.
Також зафіксовано, що за цей час депутат придбав та оформив на родичів три елітні авто загальною вартістю 500 тисяч доларів.
Євгену Шевченку оголосили підозру у вчиненні державної зради (ч. 1 ст. 111 Кримінального кодексу України). Санкція цієї статті передбачає до 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна. Суд проситимуть обрати запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.
До слова, народний депутат Євген Шевченко закликав президента України Володимира Зеленського почати переговори з росією.
«Давай Вова, давай! Час, товаришу президент, починати діалог. Я розумію, що після цього тобі доведеться піти. Але країна важливіша за особисті амбіції. Я допоможу якщо що. Знову з'їжджу до мінська. Все вирішимо. Ти тільки почни. А не хочеш, тебе змусять піти. І змусять тебе ті, хто вчора тобі аплодував у країнах західного світу», — написав він.
Керівник Офісу президента Андрій Єрмак у відповідь заявив, що «деякі народні депутати, схоже, заплуталися в питаннях національної безпеки, національних інтересів та майбутнього країни».
Нагадаємо, Шевченко у 2019 році був обраний депутатом від партії «Слуга Народу» як безпартійний. У 2020 році привітав самопроголошеного президента білорусі ллександра лукашенка з переобранням та пізніше самовільно їздив до нього на зустрічі. За це його виключили з фракції «слуг».
У 2023 році голова ГУР МОУ Кирило Буданов заявляв, що розвідка використовує Шевченка для комунікації з білоруссю.
Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.