На Волині суд зобов'язав упц мп повернутидержаві Успенський собор
У Володимирі у державну власність упц мп має повернути пам'ятку національного значення - Успенський собор.
Вирішальне засідання у справі відбулося 12 листопада в Господарському суді, - повідомляє «Суспільне».
Керуючий єпархією упц мп у Володимирі митрополит Володимир на судове засідання не з'явився. Інтереси релігійної громади у режимі відеоконференції представляла захисниця Катерина Пегза.
«Ми готові і на платній основі користуватися, здійснювати оренду майна і запропонували вибір, що можемо продовжити строк дії договору чи укласти новий на платній основі», — сказала у суді захисниця.
Зрештою суд постановив не продовжувати договір з упц мп. Після вступу рішення у дію, Успенський собор передадуть у користування державному історико-культурному заповіднику «Стародавній Володимир», на балансі якого він і є.
«У добровільному порядку громада відмовилася звільняти ці споруди. Суд, на нашу думку прийняв обґрунтовано законне рішення. Після того, як рішення набере законної сили, будуть вживатися заходи для виконання даного судового рішення», — сказав начальник відділу юридичного управління обласної держадміністрації Олександр Гаргола.
Як додав Олександр Гаргола, у відповідача є 20 днів для подання апеляційної скарги.
Що відомо про Успенський собор і припинення договору з упц мп
Свято-Успенський кафедральний собор у Володимирі — об'єкт культурної спадщини національного значення і є державною власністю. Майновий комплекс пам'ятки охоплює Свято-Успенський собор (мур) 1156 року, будинок із дзвіницею (мур) 1494 року і мури з брамами 17 століття.
11 квітня 2023 року депутати Волиньради проголосували за заборону діяльності Української православної церкви московського патріархату на території області і рекомендували обласній адміністрації розірвати договори оренди з упц мп. 21 квітня аналогічне рішення також ухвалили депутати Володимирської міської ради.
В березні 2024 під час позачергового засідання сесії стало відомо, що для Свято-Успенського кафедрального собору упц мп у місті Володимирі не планують продовжувати договір про безплатне користування майновим комплексом. Він діяв до 1 липня 2024 року.
3 вересня у Господарському суді області відбулося підготовче засідання у справі щодо звільнення приміщення собору. Тоді відповідач не з'явився у суд і засідання перенесли на 17 вересня.
Довідково: загалом на Волині є 369 релігійних об’єктів культурної спадщини, з яких 136 споруд використовують релігійні громади і організації упц мп — розповів завсектору із питань релігій і національностей облдержадміністрації Василь Гайдук. З початку повномасштабної війни із 583 церков уппц мп змінили конфесійну підлеглість 76 релігійних громад. Вони перейшли до Православної церкви України.
Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.