64 посадовці МСЕК отримали підозри - СБУ
У 2024 році підозри у вчиненні злочинів отримали 64 посадовці в медико-соціальних експертних комісій та ще 9 людей уже засудили.
Про це повідомили в Службі безпеки України. Окрім того, скасували 4106 висновків про інвалідність, яку призначали на підставі фіктивних документів.
СБУ викрила 8 організованих злочинних угруповань, до яких входили представники МСЕК у різних регіонах України.
Зокрема, у Харківській області нейтралізували організовану злочинну групу із 13 членів обласного МСЕК. Під час обшуків у них вилучили понад 650 тис. доларів.
На Рівненщині викрили ще 29 представників місцевих МСЕК і лікарсько-консультативних комісій, які допомагали військовозобов’язаним ухилитися від мобілізації. У такий спосіб посадовці отримали понад 350 тис. доларів «прибутку».
У Миколаєві викрили очільницю обласної МСЕК, в якої знайшли понад 450 тис. доларів, колекцію золотих виробів і три незадекларовані квартири в Одесі.
Щоб приховати ці статки посадовиця «переписала» більшість майна на свого сина — студента медичного університету, який має російське громадянство.
На Закарпатті викрили голову обласної МСЕК і трьох її спільників, які за різні суми хабарів оформлювали ухилянтам інвалідність для зняття з військового обліку.
Крім того, СБУ перевіряє факти незаконного отримання інвалідності окремими посадовцями, ці перевірки охоплюють майже 2,4 тис. таких осіб.
Нагадаємо, 22 жовтня президент Володимир Зеленський провів засідання Ради національної безпеки та оборони України щодо ситуації з МСЕК і зловживаннями посадовців з отриманням інвалідності. Зеленський оголосив, що РНБО визначила перелік рішень, «які повернуть справедливість», а він затвердив їх указом.
А за кілька хвилин стало відомо, що генеральний прокурор України Андрій Костін подав у відставку.
Раніше Міністерство охорони здоров?я провело перевірки та скасувало висновки про встановлення інвалідності 74 військовозобов?язаним Хмельницького центру медико-соціальної експертизи. Там викрили керівницю МСЕК, а також її сина — голову обласного Пенсійного фонду — на незаконному збагаченні на мільйони доларів.
Згодом «Цензор.НЕТ» написав, що правоохоронні органи Хмельницької області знали про масштабну корупційну схему керівниці Хмельницького обласного центру медико-соціальної експертизи Тетяни Крупи, адже були її співучасниками. Так, 49 прокурорів, серед яких і обласний прокурор, змогли оформити інвалідність.
Після цього керівник Хмельницької обласної прокуратури Олексій Олійник звільнився з посади за власним бажанням.
Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.