30 Жовтня 2017
Новини

Іноземці відкрили полювання на вагітних пенсіонерок в Україні

Іноземці відкрили полювання на вагітних пенсіонерок в Україні

Поки деякі українці шукають можливість виїхати і стати громадянином більш благополучної країни, іноземці заради українського паспорта готові буквально на все. Наприклад, в 19 років одружитися на пенсіонерці, ще й «по зальоту».

 Зокрема, таким курйозом днями відзначилися іноземні студенти Одеського національного медичного університету. Заради отримання громадянства вони уклали фіктивні шлюби з одеситками похилого віку. Одній з наречених виповнилося 63 роки. Шлюби були оформлені в прискореному режимі, так як жінки надали довідки про вагітність.

Так, все більше іноземців готові фіктивно одружитися з українками, а наші співвітчизниці за $ 500 охоче стають «дружинами на папері». Однак юристи кажуть: наслідки такого взаємовигідного співробітництва можуть бути дуже сумними.
 

"Дружини" не впізнають "чоловіків"
Подробицями одеської історії поділилася керівник міграційної служби Одеської області Олена Погребняк. За її словами, авантюру з одруженням на українських пенсіонерок провернули студенти - вихідці з Іраку. А викрили їх з вини «дружин», які не змогли впізнати своїх «чоловіків».

«У будь-якій іншій країні, коли реєструють шлюб і бачать, що жінка в 60 років вагітна, це викликає зацікавленість. А у нас цей шлюб зареєстрували. Коли ми зібрали одночасно на видачу по 10 чоловік, то побачили, що "дружини" "чоловіків" не розрізняють. Так все і з'ясувалося. Довелося через правоохоронців оформляти всім відмову», - розповіла Погребняк. Вона уточнила, що до відповідальності будуть притягнуті організатори схеми і працівники жіночих консультацій, які видали довідки про уявну вагітність. А ось працівники РАГСів, які зареєстрували такі шлюби, залишаться безкарними, адже до них подавали визначений законом перелік документів.

Найчастіше фіктивні шлюби з іноземцями реєструються за прискореною процедурою, яку пропонують в документ-сервісі «Готово». Там нам, до речі, підтвердили, що укладати шлюби з іноземцями українці стали набагато частіше, та й сама процедура «шлюб за добу» (в столиці коштує 4000 грн) набирає популярності. Правда, про щирість намірів наречених там не говорять. «У нас в кожній восьмий парі один із наречених - іноземець.

Наречена - від 500 доларів
Якщо судити по оголошеннях в Інтернеті, то бажаючих отримати фіктивного чоловіка-іноземця - тисячі. Українки активно пропонують себе в дружини в соцмережах, на сайтах безкоштовних оголошень і порталах для знайомств. Стартова ціна за фіктивне подружжя - $ 500.
19-річна Людмила з Черкас пропонує шлюб без інтиму і прописки за $ 600 на рік. А Юлія Мироненко з Дніпра готова укласти фіктивний шлюб на два роки за $ 800
«Пропоную ф/б, без прописки, інтиму і зобов'язань. Мені 21, дітей немає. Розрахунок - половину відразу, а решта щомісяця. Заміжньою не була, порядність гарантую », - йдеться в оголошенні дівчат.


Готові допомогти і посередники. У шлюбних агентствах дівчатам пропонують $ 250 за те, що вони два роки будуть перебувати у шлюбі з громадянином Сирії або Іраку (стільки часу потрібно бути одруженим /заміжнім за громадянином України, щоб подавати документи на громадянство). Агентство гарантує безпеку угоди, докладаючи до неї шлюбний контракт, за яким чоловік не претендує ні на житлоплощу, ні на прописку (останню іноземцю забезпечує агентство).
Столичне міграційне агентство теж пропонує послуги допомоги в укладанні шлюбу з громадянином України терміном до двох років. Вартість послуги - 7500 грн. «Розпис відбувається в РАГСі і проводиться через міграційну службу. Від вашого іноземця потрібно тільки закордонний паспорт, а від нареченої - український », - пояснили в компанії, куди ми зателефонували під виглядом наречених.

Юристи кажуть, що нашим громадянством цікавляться в основному женихи з арабських країн. 80% людей, які отримують громадянство на підставі дворічного шлюбу через нашу фірму, - громадяни Іраку, Ірану, Єгипту, рідше - Китаю та Індії

Наслідки: від боргів до заборони безвіза
Юристи пояснили, чому українські паспорти настільки привабливі для арабів, азіатів і африканців. «Багато хто з них вступають в шлюб з українками, зберігаючи подвійне громадянство. Для них наш паспорт - це шанс перетягнути своїх родичів з Сирії, Іраку та інших країн неспокійного Сходу сюди, до нас», - пояснив адвокат Іван Ліберман.

В Україні, за його словами, відповідальні органи закривають очі на таке засилля нових громадян з країн третього світу, при цьому наслідки цього можуть бути дуже сумними: від зростання кількості терактів в країні, як це відбувається зараз в Європі, до посилення візового режиму з ЄС (тобто фактично скасування безвіза).

Юрист з питань сімейного права Наталія Горбаль відзначає, що, вступивши в шлюб з розрахунку за невеликий гонорар, українці пізніше можуть зазнати суттєвих фінансових втрат. «Отримуючи український паспорт, іноземці отримують можливість брати кредити, позики під заставу квартири дружини - і таких випадків маса. Тому жінки багато чим ризикують: мінімум - позбутися власності, максимум - нести кримінальну відповідальність за фактом шахрайства», - говорить Горбаль.

Друзі! Підписуйтесь на наш канал в Telegram та сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Україна
В тему