6 років позбавлення волі за шахрайство – постановлено вирок жителю Одещини, який ошукав волинянина на понад 230 тисяч гривень.
Про це повідомили у пресслужбі Волинської обласної прокуратури.
За наполегливої позиції прокурорів Ковельської окружної прокуратури суд визнав 30-річного жителя одного з сіл Арцизького району Одеської області винуватим у вчиненні на Волині за попередньою змовою групою осіб шахрайства, що завдало значної шкоди потерпілому (ч.2 ст. 190 КК України).
![](https://t1.ua/prm_mat/kinezi.jpg)
![](https://t1.ua/prm_mat/kinezi_mob.jpg)
Доведено, що чоловік із не встановленим поки спільником реалізовували схему шахрайства «Ваш родич потрапив у ДТП».
Ця схема не нова. До жертв – переважно людей похилого віку – телефонує нібито лікар, який повідомляє прикру новину – хтось із рідних абонента втрапив у ДТП та потребує терміново дороговартісної операції. Звісно ж, є людина, яка може одразу приїхати по гроші та передати їх у лікарню.
Налякані пенсіонери віддають усю наявну готівку шахраям, вважаючи, що таким чином рятують рідних.
Так 29 січня 2023 року жертвою ошуканців став 67-річний житель Ковеля, який віддав ошуканцю 223 тисячі гривень та 300 євро, аби оплатити лікування дружини.
Завдяки скоординованим діям правоохоронців зловмисника невдовзі затримали і він перебуває під вартою.
Суд призначив йому покарання у виді шести років позбавлення волі з конфіскацією майна. Окрім того, з нього буде стягнуто понад 230 тисяч гривень матеріальної та 10 тисяч гривень моральної шкоди, завданої потерпілому.
Матеріали щодо його спільника виділені в окреме провадження.
Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.