29 Жовтня 2017
Новини

Життя зі свекрухою зменшує народжуваність?

Життя зі свекрухою зменшує народжуваність?

Австрійські науковці проаналізували дані 2,5 мільйонів жінок і довели: якщо вони живуть із мамами чи свекрухами під одним дахом, то у них менше дітей, ніж тих, хто живе окремо.

Фахівці Віденського університету проаналізували дані матерів із 14 країн світу, серед яких США, Ірак та Аргентина. Для учених було важливо, аби учасниці розробки досі перебували у фертильному віці й за фізіологічними показниками могли народжувати. 

Вони також зважали на культурні відмінності, оскільки за даними дослідження 1.47% американських жінок живуть зі свекрухами, а в Іраку – таких 53%. Лише 0.79% жінок живуть із власними матерями у Малаві, а 17% – у Таїланді. 

Науковці своїм твердженням поставили під сумнів панівну дотепер теорію, що ті молоді матері, які живуть разом із бабусями своїх дітей, народжують більше, оскільки мають допомогу та підтримку.

"Наше дослідження показало, що у родинах, де живуть матері подружжя, дітей зазвичай менше. Це цікаво, оскільки вважається, що бабусі мають "біологічний інтерес" у більшій кількості онуків. Наші висновки можна пояснити репродуктивним змаганням поколінь, за яким молодші жінки обирають народити менше дітей, ніж їхні матері чи свекрухи", – йдеться у матеріалах дослідження.

У багатьох країнах, жінка, рано стаючи бабусею, все ще сама може народжувати, а виховання власних дітей для неї стає важливішим, ніж піклування про онуків. Тому доньки та невістки можуть "брати паузу" розуміючи, що не отримають достатньої допомоги від старших.

Друзі! Підписуйтесь на наш канал в Telegram та сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Світ
В тему