11 Травня 2024
Новини

Помер відомий спортивний журналіст Сергій Савелій

Помер відомий спортивний журналіст Сергій Савелій

Серце легендарного українського спортивного журналіста та коментатора Сергія Савелія перестало битися на 69-му році після тривалої хвороби.

Про це повідомляє Суспільне Спорт.

Народився в 1955 році на Полтавщині. Журналістську кар’єру розпочав у 1981 році після закінчення факультету журналістики КДУ ім. Т. Г. Шевченка.

Провів перший прямий репортаж з Олімпійських ігор (12 лютого 1994 року, відкриття Олімпіади в Ліллегаммері, разом з Сергієм Лифарем). Загалом працював коментатором на 12 Олімпійських іграх, причому на 10-х з місця подій.

Першим серед українських спортивних журналістів здобув нагороду AIPS (Міжнародної асоціації спортивної преси) за роботу на 10 Олімпіадах — зменшену копію олімпійського факела Лондона-2012. Згодом передав свою нагороду на тимчасове зберігання в музей НТКУ. У 2015 одержав найвищу нагороду АСЖУ (Асоціації спортивних журналістів України) — приз імені Ігоря Засєди «За честь і достоїнство в спортивній журналістиці».

Коментував перший матч 1-го чемпіонату України з футболу — Чорноморець — Карпати (1992).

Працюючи в Національній телекомпанії України, виховав не одну плеяду спортивних журналістів.

Нагороди

  • Відомча відзнака "Почесний працівник Національного телебачення України" (2005);
  • Почесне звання "Заслужений журналіст України" (2009);
  • Нагорода AIPS (Міжнародної асоціації спортивної преси) за роботу на 10 Олімпіадах — зменшена копія олімпійського факела Лондона(2012).

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Читайте також
Все про: Україна, спорт, смерть
В тему