12 Березня 2024
Новини

На Волині з упц мп до ПЦУ перейшли 176 громад

На Волині з упц мп до ПЦУ перейшли 176 громад

На Волині після повномасштабного вторгнення активізувався процес переходу парафій з московського патріархату до ПЦУ.

Зокрема протягом 2022 року 45 громад змінили свою юридичну приналежність. Про це в ефірі ГІТу розповів головний спеціаліст з питань релігій та національностей Волинської ОВА Василь Гайдук.

За його словами, у 2019 році на законодавчому рівні прописали, як має відбуватися перехід парафій і тоді 96 релігійних громад скористалися правом і змінили конфесійну підлеглість.

«Саме на 2019 рік припав найактивніший період, адже найбільша кількість парафій перейшла з однієї конфесії в іншу, окрім того, цим правом також скористалася одна з релігійних громад протестантського напрямку», — каже Василь Гайдук.

Як повідомив головний спеціаліст з питань релігій та національностей Волинської ОВА, у 2020 році лише 5 парафій скористалися правом переходу до ПЦУ, а у 2021 році — три парафії.

«З початком широкомасштабного вторгнення росії в Україну ми спостерігали знову підвищену активність громад, які хотіли змінити конфесійну приналежність, а саме 45 організацій перейшло до Української Православної Церкви. У минулому 2023 році — 23 організації здійснили перехід», — розповів спеціаліст.

У 2024 році, — каже пан Василь, — вже 4 парафії змінили конфесійне підпорядкування і за спостереженнями можна припустити, що ця динаміка буде продовжуватись.

«Із 2019 року, з початку прийняття змін (до закону), за 5 років 172 громади змінили конфесійну підлеглість, якщо ж додати 4 громади, які в у 2024 році вже теж здійснили перехід, то у підсумку вийшло 176 парафій. Загалом, станом на перше січня 2024 року було зареєстровано 625 релігійних організацій ПЦУ і 517 упц у єдності з московським патріархатом», — підсумував він

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Читайте також
Все про: Волинь, православна церква україни, упц мп
В тему

Останні матеріали