28 Лютого 2024
Новини

В Україні створили багаторазовий дрон-бомбер

В Україні створили багаторазовий дрон-бомбер
Багаторазовий дрон-бомбер Hummel створили учасники українського оборонного кластера Brave1. 

Підрозділи Сил оборони вже використовують безпілотник на різних ділянках фронту, - повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров. 

Дрон може нести вагу до 2 кг на відстань до 20 км. Підрозділи, які користуються безпілотником, відзначили його нестандартні частоти керування, жорстку раму та ніжки, завдяки яким дрон здійснює м’яку посадку, каже Федоров. Окрім того, дрон уже пройшов комісію Міноборони, його рекомендували до кодифікації за стандартами НАТО. 

Нині команда інженерів розробляє розвідувальні дрони коптерного типу. Вони збиратимуть інформацію про ворога й оброблятимуть її в реальному часі за допомогою штучного інтелекту. Також команда працює над автоматичним відслідковуванням цілі. Дрон долітатиме куди треба навіть, якщо втратив керування та перервалося відео. 

«Якщо ви вже працюєте над проєктами в оборонній сфері — пропонуйте їх військовим через платформу Brave1», — закликав Федоров.

Нагадаємо, президент Зеленський заявив, що 2024 рік має стати часом зростання внутрішнього оборонного виробництва. Зокрема, цьогоріч держава планує виробити мільйон FPV-дронів. Також є можливість виготовити понад 10 тисяч ударних дронів середньої та більшої дальності.

Очільник Мінстратегпрому Олександр Камишін зазначав, що у 2023 році Україна інвестувала близько мільярда доларів у вітчизняну програму безпілотників. Зараз близько 200 компаній в Україні виробляють БпЛА для військових — від стартапів і до великих підприємств радянської епохи.

Окрім того, укінці лютого міністерство підписало меморандум з німецькою компанією Helsing, щоб впровадити штучний інтелект в безпілотники українського виробництва.

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Читайте також
Все про: війна з Росією, Україна
В тему