27 Лютого 2024
Новини

Поляки затримали на кордоні журналіста Ткача під час зйомок

Поляки затримали на кордоні журналіста Ткача під час зйомок

Біля польсько-білоруського кордону польські правоохоронці затримали журналіста Михайла Ткача разом із оператором, коли вони знімали матеріал про транзит продукції між Польщею та росією і білоруссю.

Відзняті матеріали поляки частково видалили, - пише "Українська правда".

Ситуацію вдалося вирішити лише після розголосу та втручання посольства України в Польщі. 

"Біля кордону Польщі із білоруссю до нас під’їхали польські поліцейські і показали значок. Ми показали наші документи і посвідчення журналістські. Вони почали хапати наші камери, обшукувати…

Далі нас привезли у комендатуру. Близько 10 людей почали обшукувати нашу машину, нас, повикидали наші речі на капот, забрали всі картки пам’яті з камер, забрали усі телефони, документи.

На допиті в комендатурі я повідомив, що ми журналісти і сказав, що ми знімаємо як Польща торгує з росією через білорусь і як Польща торгує з білоруссю, як сільськогосподарська продукція йде з росії і білорусі в Польщу.

Було видно, що представники польської спецслужби перелякалися. Вони почали мене запитувати, хто ще про це знає, чи знають про це українські можновладці, український уряд. Розпитували, хто наші джерела, як ми про це дізналися, скільки часу ми працюємо над цією темою", - розповів Ткач.

У підсумку Ткача та оператора утримували в комендатурі щонайменше 4 години і лише потім відпустили після дозволу "зверху". Увесь цей час журналістам не дозвляли ні з ким зв'язатися.

В польській комендатурі українських журналістів допитували не лише поліцейські, а й представники спецслужби. Після того, як журналістам повернули картки пам’яті, стало відомо, що деякі відзняті матеріали видалили.

Також під час обшуку поліцейські пошкодили підзарядку для акумуляторів та спілкувалися виключно польською мовою. У самій комендатурі представники спецслужби розмовляли з українцями англійською.

Крім того, українців розпитували чи будуть вони розповідати публічно, що їх затримували.

Наразі журналісти УП спілкуються з адвокатами.

За словами Ткача, у той час, коли польські фермери блокують українсько-польський кордон, команда УП вирішила перевірити, що відбувається на польсько-білоруському.

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: білорусь, польща, війна з Росією, економіка, росія
В тему