27 Лютого 2024
Новини

Європарламент проголосував допомогу Україні: нададуть €50 млрд

Європарламент проголосував допомогу Україні: нададуть €50 млрд
Надання Україні пакета допомоги на 50 мільярдів євро — Ukraine Facility — схвалили у Європейському парламенті.

Про це стало відомо з трансляції пленарного засідання Європарламенту, - пише hromadske. Програма передбачає надання Україні цих коштів впродовж 2024-2027 років.

"За" виділення коштів проголосували 536 євродепутатів, водночас 40 із них виступили "проти" цього. Тепер це рішення має підтримати Рада Європейського Союзу, щоб воно стало чинним.

Під час засідання Європарламент ухвалив фінальний регламент виплати коштів після того, як на саміті 1 лютого всі 27 лідерів Євросоюзу погодили виділити цей пакет для України. Загальні 50 мільярдів євро розділять на позики (33 мільярди євро) і гранти (17 мільярдів євро), які виплачуватимуть упродовж 2024-2027 років.

Раніше в українському уряді стверджували, що розраховують отримати перший платіж за програмою Ukraine Facility на суму 4,5 мільярда євро вже у березні.

Натомість, щоб отримувати кошти з цього пакета, Україна має підтримувати та поважати ефективні демократичні механізми, зокрема багатопартійну парламентську систему та верховенство права, а також гарантувати дотримання прав людини, зокрема й меншин.

Принаймні кожні чотири місяці Європарламент запрошуватиме Єврокомісію для обговорення реалізації реформ, які український уряд планує здійснити в рамках процесу вступу до ЄС.

До слова, на саміті ЄС 1 лютого всі 27 лідерів Євросоюзу погодили багаторічний пакет допомоги Україні — Ukraine Facility. Програма передбачає надання Україні 50 мільярдів євро впродовж 2024-2027 років. Із цієї суми 39 мільярдів євро спрямують до держбюджету для посилення макрофінансової стабільності. Решта — спеціальний інвестиційний інструмент для покриття ризиків у пріоритетних секторах, покриття відсотків за кредитами тощо.

Рішення ухвалили одноголосно, хоча, за даними ЗМІ, ЄС довелося піти на компроміси, щоб схилити до цього Угорщину.

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Читайте також
Все про: Україна, війна з Росією, допомога, європа
В тему