22 Лютого 2024
Новини

У Раду Зеленський вніс законопроєкт про демобілізацію строковиків

У Раду Зеленський вніс законопроєкт про демобілізацію строковиків

У Верховній Раді Володимир Зеленський зареєстрував законопроєкт про звільнення в запас строковиків після завершення терміну військової служби під час воєнного стану.  

Про це відомо з картки законопроєкту №11035 на сайті парламенту та повідомив нардеп Олексій Гончаренко.

Як зазначають на сайті ВР, проєкт закону про внесення змін до глави ХІІ "Прикінцеві положення" Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу" щодо строків строкової військової служби уже направлений на розгляд комітету.

"Законопроєктом пропонується: військовослужбовці строкової служби, строк яких закінчився під час дії воєнного стану та військову службу яких продовжено понад встановлені строки, звільняються з військової служби в запас у строки, визначені указом президента України. Отже термінів немає. Все буде вирішувати указ Зеленського", - зазначив Гончаренко.

На сайті ВР тексту документа ще немає, але Гончаренко опублікував фото законопроєкту у Telegram. Пізніше цей текст документу з’явився і на сайті ВР.

Згідно з пояснювальною запискою, розроблення проєкту закону обумовлено необхідністю забезпечення виконання заходів, пов'язаних зі звільненням у запас військовослужбовців, які вислужили встановлені строки строкової військової служби.

 Очікується, що реалізація закону надасть можливість звільнити у запас військовослужбовців, які вислужили встановлений строки строкової військової служби.

Нагадаємо, 24 листопада 2023 року секретар РНБО Олексій Данілов після засідання Ставки Верховного Головнокомандуючого заявив, що військовослужбовці строкової служби, термін служби яких вже закінчився, найближчим часом будуть демобілізовані.

Він зокрема повідомив, що строковики, в яких закінчився термін служби, але які бажають залишитися, зможуть зробити це, уклавши контракт. Інші ж будуть демобілізовані.

Президент Володимир Зеленський у вечірньому зверненні підтвердив, що на Ставці обговорили питання мобілізації і демобілізації, ротації у Збройних Силах України, питання щодо строковиків, які були призвані на службу до початку повномасштабного вторгнення.

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: володимир зеленський, війна з Росією
В тему