19 Лютого 2024
Новини

Поляки повністю заблокували «Ягодин»

Поляки повністю заблокували «Ягодин»
Польські протестувальники 18 лютого повністю заблокували пункт пропуску «Ягодин — Дорогуськ».

Про це розповіла Державна митна служба.

Напередодні повідомлялося, що до поляків планують долучитися аграрії з Німеччини, Бельгії, Нідерландів та Франції. Вони нібито вже прямували до кордону з Україною, писали митники. Та станом на 18 годину фермерів з інших європейських країн на кордоні з Україною не бачили.

Уранці 18 лютого поляки самостійно заблокували шляхи перед Дорогуськом. Усупереч обіцянкам мітингувальників пропускати швидкопсувні, небезпечні чи гуманітарні вантажі, з 9 ранку кордон не перетнув жоден ваговоз.

Крім того, з 15:30 по 17:30 протестувальники намагалися блокувати залізничні колії на станції «Дорогуськ». Утім, польська поліція цьому завадила. Рух поїздів здійснюється у штатному режимі.

Рейсові автобуси також пропускають у звичному порядку, без черг.

Нагадаємо, польські перевізники, а згодом і фермери, почали блокувати рух українських вантажівок з осені 2023 року. Причиною страйку перевізників називають «надмірну конкуренцію» після ухвалення «транспортного безвізу» між Україною та країнами ЄС.

Наразі пункти пропуску блокують польські фермери через бажання отримати пом?якшення європейського «зеленого курсу», а також отримувати більше субсидій, дотацій та компенсацій. Також міністр сільського господарства. Польщі Чеслав Секерський заявив, що в деяких сферах буде необхідне повне блокування імпорту з України, як у випадку із зерновими. На його думку, протести фермерів на кордонах з Україною прийнятні.

Активну участь у протестах та їхньому висвітлені бере лідер люблінського відділення партії «Конфедерація» Рафал Меклер. Зокрема, він підтвердив, що польські фермери в Дорогуську відкрили запломбовані українські вантажівки, через що частина зерна, яке везли на експорт, висипалася на дорогу.

Через блокаду українська економіка зазнала вже мільярда євро збитків, економічні втрати Польщі ще більші. Окрім того, на території Польщі померли троє українських водіїв.

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Читайте також
Все про: митниця, Волинь, акція протесту, польща
В тему