2 Лютого 2024
Новини

З окупації повернули 4 дітей

З окупації повернули 4 дітей
З окупованих частин Запорізької та Херсонської областей на підконтрольну уряду територію України повернули ще чотирьох дітей.

Про це повідомила благодійна організація Save Ukraine, команда якої займалася поверненням.

Дітям, яких удалося звільнити з окупації, від 0 до 16 років. Усі вони зараз у безпеці в одному з центрів Save Ukraine, розповіли в організації.

Наразі триває нова рятувальна місія. На сьогодні благодійникам вдалося повернути в Україну вже 235 українських дітей, які були в окупації або на території росії.

До слова, станом на початок лютого Україна підтвердила незаконне вивезення 19 546 дітей. 17 березня Міжнародний кримінальний суд у Гаазі видав ордер на арешт президента росії володимира путіна та уповноваженої зі справ дітей рф марії львової-бєлової. Їх підозрюють у незаконному вивезенні українських дітей з окупованих територій до росії. А в липні 2023 року Офіс генерального прокурора розпочав розслідування участі білоруського Червоного Хреста в депортації українських дітей.

У разі депортації вас або вашої родини можна звернутися до Офісу омбудсмена:

  • за адресою: вул. Інститутська, 21/8, м. Київ, 01008;  
  • на електронну пошту: hotline@ombudsman.gov.ua;  
  • на гарячу лінію: 0 800 501 720;  
  • за телефоном: 044 299 74 08.

Також у разі депортації дитини можна заповнити онлайн-форму заяви «Повідомити про зникнення/депортацію/примусове переміщення дитини» на сайті «Діти війни».

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Читайте також
Все про: війна з Росією, діти
В тему