26 Січня 2024
Новини

Що в ООН кажуть про падіння Іл-76 на росії

Що в ООН кажуть про падіння Іл-76 на росії

Заяви росії про українських військовополонених на борту літака Іл-76, а також обставини його катастрофи не може перевірити ООН.

Про це на засіданні Ради безпеки ООН сказала заступниця генерального секретаря Розмарі Дікарло.

«За даними російської влади, на борту літака перебували 65 українських військовополонених, шість російських членів екіпажу та троє російських військовослужбовців. На думку української влади, літак міг перевозити ракети для російської військової системи. Ми розуміємо, що і росія, і Україна проводять окремі розслідування інциденту, і Україна закликала до міжнародного розслідування. Організація Об'єднаних Націй не може перевірити ці повідомлення або обставини катастрофи», – заявила вона.

Дікарло закликала, щоб уникнути подальшої ескалації, «утримуватися від дій, риторики чи звинувачень, які можуть ще більше розпалити і так небезпечний конфлікт».

Вона також зазначила, що в останні тижні масштаби та інтенсивність атак на Україну лише зросли, «підкреслюючи небезпечну траєкторію війни».

В ООН закликали Україну та росію, незважаючи на інцидент з Іл-76, продовжувати обміни військовополоненими.

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський заявив, що Україна наполягатиме на міжнародному розслідуванні катастрофи російського літака під Бєлгородом. У Кремлі відповіли.

Омбудсмен Дмитро Лубінець звернувся з офіційними листами до ООН та Міжнародного комітету Червоного Хреста. Він зокрема попросив представників організацій долучитися до огляду місця падіння Іл-76.

У ГУР повідомили, що після авіакатастрофи в морг Бєлгорода доставили всього п'ять тіл, що, ймовірно, підтверджує відсутність на літаку десятків полонених.

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: оон, росія, війна з Росією, Світ, авіація
В тему