23 Січня 2024
Новини

На Волині виявили новий субваріант «Омікрона»

На Волині виявили новий субваріант «Омікрона»

На Волині впродовж січня виявили два види нового субваріанту штаму коронавірусу Омікрон – JN.1, який називають «Дженні».

Загалом в Україні зареєстрували в цьому місяці 9 випадків цього штаму,  - інформує МОЗ.

Власне, 3 випадки вірусу виявили на Сумщині, по 2 випадки у Черкаській та Волинській областях, по одному – у Рівненській і Запорізькій областях.

«Вірус SARS-CoV-2 постійно мутує та ухиляється від імунної відповіді - тобто швидше вражає ослаблений імунітет, захворіти можуть навіть раніше вакциновані, однак набутий імунітет після вакцинації знижує ризики ускладнень під час хвороби. Тому людям, які не завершили курс вакцинації проти COVID-19, та особам із групи ризику важкого перебігу захворювання необхідно проконсультуватися з сімейним лікарем та зробити щеплення», - зазначив заступник міністра, головний державний санітарний лікар Ігор Кузін.

Серед захворілих в Україні лише одна із дев’яти людей мала 2 щеплення проти COVID-19. За клінічними симптомами медики зафіксували середній або легкий перебіг захворювання, лише одна людина була госпіталізована до лікарні. Вік пацієнтів – 27-73 роки.

Щодо JN.1 у ВООЗ зазначають, що ризик для населення низький, а вакцини, які використовуються у світі проти COVID-19, захищають від нового субваріанту.

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Читайте також
Все про: Волинь, коронавірус
В тему